Partner serwisu

Delta Air Lines przywrócą latem do pracy 400 pilotów

Rafał Dybiński 27.01.2021

Delta Air Lines przywrócą latem do pracy 400 pilotów
fot. Delta Air Lines
Delta Air Lines przywrócą w sezonie letnim 2021 roku do pracy w pełnym wymiarze 400 urlopowanych wcześniej pilotów  – informuje Agencja Reutera. Linie lotnicze z Atlanty szacują spalanie gotówki w pierwszym kwartale na poziomie od 10 do 15 mln dolarów.
Jeden z trzech największych przewoźników powietrznych Stanów Zjednoczonych, który stracił w minionym roku ponad 12 mld dolarów, przywróci urlopowanym wcześniej pilotom status latania w pełnym wymiarze dzięki federalnemu wsparciu. Pozyskane od decydentów z Waszyngtonu środki pójdą na wynagrodzenia dla załóg samolotów oraz na szkolenia przyszłej kadry w marcu i kwietniu.

– Jesteśmy ostrożnie optymistyczni, że popyt wzrośnie wraz ze wzrostem liczby szczepień na całym świecie. Nie możemy się doczekać powrotu do pracy w pełnym wymiarze wszystkich tych pilotów, których to dotyczy – podkreślił John Laughter, starszy wiceprezes ds. operacji lotniczych.

Zanim nastąpi spodziewane ożywienie zarządzający przewoźnikiem z Atlanty zakładają w pierwszym kwartale bieżącego popyt na poziomie tego z czwartego kwartału minionego roku, czyli wciąż bardzo niski.

Letnie plany linii lotniczych z Atlanty przyjęły z satysfakcją związki zawodowe. – Jesteśmy bardzo zadowoleni, że Delta Air Lines nie zapomniały o pilotach, których pandemia odepchnęła na bok – powiedział w oświadczeniu rzecznik Air Line Pilots Association. Na razie nie wiadomo jakie połączenia i w jakiej częstotliwości zostaną dodane do rozkładu lotów oraz czy zwiększy się liczba tras międzynarodowych. 

Jednym z fundamentów wdrażanej restrukturyzacji przewoźnika ze stanu Georgia jest znaczna redukcja floty. Do 2025 roku planowane jest wycofanie z usług aż 383 starszych samolotów. Dotychczas taki los spotkał 47 samolotów McDonnell Douglas MD-88, kolejnych 26 wersji McDonnell Douglas MD-90, dziesięć Boeingów 737-700, dziesięć Airbusów A320, a także siedem Boeingów 767-300ER oraz osiemnaście Boeingów 777. Do grudnia 2023 roku wycofanych zostanie 125 Bombardierów CRJ-200, a za cztery lata 91 Boeingów 717 oraz 49 Boeingów 767-300ER. Podstawą przyszłej floty linii lotniczych z Atlanty będą Airbusy A220, A321neo, A330 i A350.
Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Flota
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony