Partner serwisu

Delta Air Lines dolecą od lipca pierwszy raz w historii do Chorwacji

Rafał Dybiński 11.05.2021

Delta Air Lines dolecą od lipca pierwszy raz w historii do Chorwacji
fot. Piotr Bożyk
Linie lotnicze Delta Air Lines uruchomią od 2 lipca bezpośrednie rejsy z nowojorskiego portu JFK do Dubrownika – poinformowano w oficjalnym komunikacie jednego z trzech największych przewoźników powietrznych Stanów Zjednoczonych.
Podróżujący z Chorwacji zyskają w ten sposób możliwość dogodnej przesiadki na loty do 44 destynacji w Ameryce Północnej. Rejsy zaplanowano cztery razy w tygodniu. Transatlantyckie loty na południe Europy obsłuży boeing 767-300. Na pokładzie tej wersji samolotu przewidzianych jest 226 miejsc dla pasażerów.

Rejs z JFK wystartuje we wtorki, czwartki, piątki oraz soboty o godz. 19:30 i doleci do Dubrownika następnego dnia o godz. 10:45 lokalnego czasu. Odloty do Nowego Jorku ustalono na godz. 13:00 w środy, piątki, soboty i niedziele. Lądowanie w największym mieście Stanów Zjednoczonych przewidziano na godz. 17:15 lokalnego czasu.

– Dodanie nowej destynacji do naszego rozkładu lotów to kolejny znak rosnącego popytu, który dostrzegamy. Coraz więcej krajów łagodzi ograniczenia dla zaszczepionych podróżnych, a my jesteśmy gotowi pomóc ludziom, aby ponownie mogli cieszyć się życiem i spotkaniami z bliskimi – podkreślił Joe Esposito, odpowiedzialny za planowanie sieci w Delta Air Lines, które po raz pierwszy w historii dolecą bezpośrednio do Chorwacji.

Wcześniej przewoźnik z Atlanty wznowił na Starym Kontynencie rejsy do Rejkiawiku na Islandii, a także do greckich Aten. Poza tym znacząco rozszerzono ofertę z lotami na Alaskę. Podróżni zyskają nie tylko dodatkowe połączenia do Anchorage i Fairbanks, ale również sezonowe do Juneau, Ketchikan i Sitka. Więcej o tym pisaliśmy w TYM TEKŚCIE.

Delta Air Lines latem bieżącego roku obsłużą w sumie 4000 lotów dziennie do ponad 200 krajowych i ponad 50 międzynarodowych destynacji. Każdej doby wystartuje prawie 90 rejsów do 78 wakacyjnych miejsc zlokalizowanych w Ameryce Łacińskiej i na Karaibach.
Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Nowe połączenia lotnicze
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony