Partner serwisu

Dalekie trasy Air India. Kolejne połączenie do USA wkrótce

Emilia Derewienko 14.01.2021

Dalekie trasy Air India. Kolejne połączenie do USA wkrótce
fot. Piotr Bożyk
Indyjskie linie lotnicze Air India obsługują trasę liczącą około 14 tys. kilometrów z Bengaluru do San Francisco w Stanach Zjednoczonych. Wkrótce ma zostać uruchomione drugie połączenie tego przewoźnika do USA.
Air India rozpoczęło loty między technologicznymi stolicami San Francisco i Bengaluru. To pierwszy lot bez międzylądowania między zachodnim wybrzeżem USA a południowymi Indiami. Bezpośrednia odległość między Bengaluru a San Francisco wynosi około 13 993 kilometrów, a miasta leżą po przeciwnych stronach świata ze zmianą strefy czasowej wynoszącą około 13,5 godziny. Całkowity czas lotu wynosi ponad 17 godzin, w zależności od prędkości wiatru w ciągu dnia.

Pierwszy rejs do San Francisco odbył się 11 stycznia z załogą złożoną wyłącznie z kobiet. Wykorzystano Boeinga 777-200LR o rejestracji VT-ALG. Ma miejsca dla 238 pasażerów, w tym ośmiu w pierwszej klasie, 35 w klasie biznes i 195 w klasie ekonomicznej. Według Air India po raz pierwszy nad biegunem północnym leciała załoga, która składała się wyłącznie z kobiet. Połączenie jest teraz oferowane dwa razy w tygodniu.

Air India planują również nawiązać bezpośrednie połączenie między Hajdarabadem w środkowych Indiach a Chicago 15 stycznia.

Sam przewoźnik być może trafi niedługo w prywatne ręce. Zainteresowanie kupnem zadłużonych linii złożyła Grupa Tata, największy konglomerat na subkontynencie. Podmiotem, który formalnie wyraził zainteresowanie są linie lotnicze AirAsia India, w których udziałowcem większościowym jest spółka Tata Sons. Co ciekawe, to właśnie konglomerat Tata założył w październiku 1932 roku Air India, działające do 1946 roku pod marką Tata Airlines. Rząd Indii przejął kontrolę nad przewoźnikiem w 1953 r., choć Jehangir Ratanji Dadabhoy Tata pozostał prezesem linii Air India aż do 1977 r.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Nowe połączenia lotnicze
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony