Partner serwisu

Czwarta międzynarodowa baza Eurowings powstanie w Pradze

Rafał Dybiński 11.06.2021

Czwarta międzynarodowa baza Eurowings powstanie w Pradze
fot. Eurowings
Linie lotnicze Eurowings założą nową bazę w Pradze - poinformowano w oficjalnym komunikacie przewoźnika z grupy Lufthansy. 
Od 31 października w stolicy Czech będą stacjonować dwa airbusy A320. Trzeci odrzutowiec pojawi się nad Wełtawą w sezonie letnim 2022 roku.

Praga zostanie w ten sposób dziesiątą bazą Eurowings w Europie i czwartą międzynarodową. Przewoźnik z grupy Lufthansy planuje ze stolicy Czech latać do najważniejszych stolic na Starym Kontynencie oraz do najpopularniejszych wakacyjnych destynacji. Dzięki temu powstanie ponad 100 nowych miejsc pracy.

Eurowings aktualnie posiada międzynarodowe bazy na hiszpańskiej Majorce, w austriackim Wiedniu oraz w Prisztinie w Kosowie. - Pragniemy rozwijać się w całej Europie - podkreślił rzecznik niemieckich linii lotniczych, które chcą szukać nowych możliwości biznesowych na północy Starego Kontynentu.

Skandynawia jest regionem z dużym potencjałem dla rynku lotniczego, zwłaszcza po wycofaniu się Wizz Air z krajowych tras w Norwegii. Pojawienie się Flyr, nowego przewoźnika nordyckiego, zaostrza jednak rywalizację o kolejnych pasażerów, o których zabiegają już SAS, Wideroe czy restrukturyzujące się wciąż Norwegian Air.
Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Przewoźnicy niskokosztowi
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony