Partner serwisu

Czwarta baza Wizz Air w Wielkiej Brytanii. Nowe trasy z Cardiff

Rafał Dybiński 12.04.2022

Czwarta baza Wizz Air w Wielkiej Brytanii. Nowe trasy z Cardiff
fot. Wizz Air
Linie lotnicze Wizz Air uruchomiły czwartą bazę na terenie Wielkiej Brytanii. Niskokosztowiec z Europy Środkowo-Wschodniej zaoferował swoim klientom dziewięć nowych tras z Cardiff. Ceny najtańszych biletów zaczynają się od 12,99 euro.
Połączenia z Walii do popularnych europejskich wakacyjnych miejsc docelowych mają pobudzić lokalną gospodarkę. Oprócz lotnictwa i turystyki mają wesprzeć także branżę transportową i hotelarstwo. Szacuje się, że nowa baza w Cardiff pozwoli stworzyć 40 bezpośrednich i ponad 250 pośrednich miejsc pracy. Tani przewoźnik z Węgier prowadzi już rekrutację personelu pokładowego i lotniczego w stolicy Walii.

– To bardzo ekscytujący czas dla Wizz Air w Wielkiej Brytanii. Świętujemy otwarcie naszej wyczekiwanej bazy w Cardiff i dajemy znaczący impuls gospodarce Walii. Nasi klienci z tego regionu oraz południowo-zachodniej Anglii będą mogli skorzystać z bardzo niskich taryf i polecieć do swoich ulubionych wakacyjnych destynacji. Kontynuujemy rekrutację i zachęcamy tych, którzy szukają przygody, do aplikowania – podkreślił Marion Geoffroy, regionalny dyrektor zarządzający Wizz Air w Wielkiej Brytanii.

– Otwieramy nową bazę przewoźnika, która będzie punktem zwrotnym w procesie odrodzenia lotniska w Cardiff po pandemii. Nasi klienci już od wielu lat prosili nas o więcej opcji podróżowania z Walii. Dlatego to otwarcie jest tym bardziej ekscytujące – dodał Spencer Birns, prezes portu w Cardiff.

Już od 8 kwietnia turyści z Walii mogą latać na Teneryfę i Lanzarote. Dobę później wystartowały pierwsze odrzutowce niskokosztowca do Alicante, Faro i Palma de Mallorca. 10 kwietnia natomiast zainaugurowano rejsy do cypryjskiej Larnaki.

Na 13 kwietnia zaplanowano pierwszy lot z Cardiff do Heraklionu na Krecie. Od 16 czerwca w ofercie Wizz Air z Walii będą natomiast dostępne rejsy na Korfu. Najpóźniej, bowiem od 1 września, podróżni zyskają rejsy do Sharm El Sheikh. Ceny międzykontynentalnych lotów do znanego kurortu w Egipcie zaczynają się od 35,99 euro.
Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Przewoźnicy niskokosztowi
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony