Partner serwisu

Cztery nowe trasy PLAY w Europie. Od maja rejsy z Pragi na Islandię

Rafał Dybiński 16.11.2021

Cztery nowe trasy PLAY w Europie. Od maja rejsy z Pragi na Islandię
fot. London Stansted Airport
Linie lotnicze PLAY uruchomią latem przyszłego roku cztery nowe trasy w Europie – poinformował przewoźnik z Islandii w oficjalnym komunikacie.
Charakterystyczne czerwone odrzutowce PLAY pojawią się w maju w czeskiej Pradze i portugalskiej Lizbonie. Miesiąc później skandynawski przewoźnik dotrze również do włoskiej Bolonii oraz niemieckiego Stuttgartu. Wszystkie połączenia będą dostępne z Rejkiawiku, który jest bazą nowych linii lotniczych z północy Starego Kontynentu.

Najciekawsza i najbliższa z punktu widzenia polskiego pasażera trasa z Pragi będzie obsługiwana dwa razy w tygodniu. Rejsy do stolicy Czech zaplanowano w czwartki oraz soboty. Inaugurację tego połączenia ustalono na 5 maja.

Linie lotnicze PLAY rozpoczęły działalność w czerwcu 2021 roku. Obecna flota przewoźnika z Islandii składa się z trzech airbusów A321neo. Linie PLAY oczekują na dostawę jeszcze sześciu samolotów: pięciu A320neo oraz jednego A321neo. Odrzutowce docierają aktualnie do piętnastu miejsc docelowych w Europie, a konkretnie do Alicante, Amsterdamu, Barcelony, Berlina, Kopenhagi, Goeteborga, Gran Canarii, Londynu, Malagi, Palma de Mallorca, Paryża, Salzburga, Stavanger, Trondheim i na Teneryfę. W planach są również długodystansowe rejsy do wybranych miast w Stanach Zjednoczonych i Kanadzie

– Cztery nowe destynacje wzmocnią rozkład rejsów PLAY i otworzą Islandię dla jeszcze większej liczby podróżujących Europejczyków. Jesteśmy przekonani, że nowe miejsca docelowe przyspieszą nasz rozwój, a loty z tych miast na Islandię staną się popularne wśród mieszkańców Bolonii, Lizbony, Pragi oraz Stuttgartu – podkreślił Birgir Jónsson, prezes PLAY.
Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Nowe połączenia lotnicze
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony