Partner serwisu

Cztery nowe trasy LOT Cargo. Poleci za Atlantyk oraz do Azji

Rafał Dybiński 04.05.2020

Cztery nowe trasy LOT Cargo. Poleci za Atlantyk oraz do Azji
fot. LOT Cargo
Nowe regularne operacje zostaną uruchomione w ramach kolejnego projektu LOT Cargo – poinformowano w oficjalnym komunikacie w mediach społecznościowych. Maszyny narodowego przewoźnika polecą do Nowego Jorku, Toronto, Tokio i Delhi.
Regularne połączenia towarowe odbywają się aktualnie na trasach ze stolicy Polski do Chicago, Zurychu, Pekinu oraz Seulu. W projekcie #CARGOdlaPolski wykorzystywane są natomiast trasy do Szanghaju, Xiamen, Kantonu oraz Tajpej na Tajwanie.

W połowie maja siatka tych połączeń powiększy się o cztery kolejne destynacje. Dwie z nich to transatlantyckie trasy z Nowym Jorkiem i Toronto. Ponadto maszyny polskiego przewoźnika dolecą do stolicy Japonii, a także indyjskiego Delhi.

W czasie ostatnich kilku tygodni do Polski trafiło 9700 m3 materiałów ochronnych i sprzętu medycznego. Ponad 70 rejsów, wykonanych głównie z Chin, zasiliły niezbędnymi środkami medycznymi zapasy przeznaczone dla polskich lekarzy i placówek służby zdrowia.

#CARGOdlaPolski jako projekt pojawiło się w niedzielę, 5 kwietnia. Natomiast pierwsze loty medical cargo uruchomione zostały już 17-18 marca, rozpoczynając regularne transporty materiałów ochronnych i sprzętu medycznego dla szpitali i służb działających na pierwszej linii frontu w walce z COVID-19. 

– Granice wielu państw są pozamykane, a transport obwarowany różnymi ograniczeniami, np. wizowymi lub dotyczącymi załóg. W tych warunkach LOT wypełnia rolę narodowego przewoźnika. Od początku pandemii zabezpiecza dostawy materiałów niezbędnych do walki z koronawirusem SARS-CoV-2. Rejsy z portu lotniczego w Szanghaju realizowane są codziennie, połączenia z Pekinu odbywają się dwa razy w tygodniu – podkreślił Michał Grochowski, Dyrektor Biura Cargo i Poczty. – Każdego dnia LOT Cargo realizuje od jednej do nawet trzech operacji lotniczych z obszaru medical cargo. W najbliższym czasie dostarczymy do Polski kolejne 3000 m3 materiałów medycznych – dodał Grochowski. 

Transporty medical cargo dla jednostek samorządu terytorialnego oraz organizacji pożytku publicznego realizowane są przez Kancelarię Prezesa Rady Ministrów. Przewiezione materiały trafiają do Agencji Rezerw Materiałowych, skąd są transportowane do szpitali, przychodni i innych instytucji opieki zdrowotnej, czekających na środki ochronne i sprzęt medyczny.

Materiały ochronne przywożone do kraju w ramach operacji #CARGOdlaPolski są dosyć lekkie, ale mają dużą objętość. Mierząc się z czasem i rosnącymi potrzebami, LOT pracuje nad optymalizacją transportów. Pierwszym krokiem było umieszczenie medical cargo także na fotelach Boeingów 787. Biorąc pod uwagę zawieszenie pasażerskich połączeń lotniczych, LOT jest także na etapie testowania możliwych modyfikacji w Boeingach 787, które pozwolą zwiększyć przestrzeń do załadunku i w pełni wykorzystać pokład pasażerski do transportu towarów. 
.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Cargo lotnicze
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony