Partner serwisu

Cztery nowe miasta w europejskiej sieci KLM. Więcej lotów do Polski

Rafał Dybiński 25.05.2021

Cztery nowe miasta w europejskiej sieci KLM. Więcej lotów do Polski
fot. Piotr Bożyk
Linie lotnicze KLM dodały do letniego rozkładu cztery krótkodystansowe połączenia do destynacji na południu Europy. Narodowy przewoźnik Holandii uruchomi z Amsterdamu rejsy do Belgradu, Dubrownika, Palma de Mallorca i Werony. Wszystkie obsłuży embraerami E190.
26 czerwca wystartują pierwsze sezonowe loty do chorwackiego Dubrownika, hiszpańskiej Palma de Mallorca i włoskiej Werony. Początkowo ich częstotliwość zaplanowano na dwa razy w tygodniu. Od 3 lipca powyższe kierunki będą realizowane już codziennie, przynajmniej do 29 sierpnia.

Każdej doby do stolicy Serbii

Dodatkowo KLM postanowiły zaoferować podróżnym regularne loty do Belgradu. Trasa do stolicy Serbii jest aktualnie już dostępna trzy razy w tygodniu, ale od 10 czerwca będzie można przemieścić się nad Sawę i Dunaj nawet codziennie.

Narodowy przewoźnik Holandii na ogłoszonych trasach musi liczyć się z silną konkurencją. Do Belgradu lata z Amsterdamu także Air Serbia. Z kolei do Palma de Mallorca na Balearach rejsy oferują również easyJet, TUI fly Netherlands i Vueling Airlines. Tani brytyjski przewoźnik lata także do Dubrownika, a Transavia do Werony.

KLM według danych serwisu OAG planują oferować z Amsterdamu od lipca tygodniowo 194 221 miejsc w samolotach do obsługiwanych destynacji na terenie Starego Kontynentu. To poziom 68,8 proc. w porównaniu z tym samym miesiącem 2019 roku. Na lipiec i sierpień planowane są również rejsy większymi samolotami do portugalskiego Porto i na hiszpańską Ibizę.

Trzy razy dziennie do trzech miast w Polsce

Narodowy przewoźnik Holandii będzie w sezonie letnim ponownie oferował loty z Amsterdamu do pięciu miast w Polsce. Na liście destynacji najstarszych linii lotniczych są Gdańsk, Kraków, Poznań, Warszawa i Wrocław. Od 15 czerwca podróżni z Holandii będą mogli trzy razy dziennie przemieścić się do stolicy Polski, a od 20 czerwca do największego ośrodka Trójmiasta. Tydzień w później w tej samej częstotliwości będą już realizowane rejsy do stolicy Małopolski. 

Trzy loty tygodniowo od 20 czerwca będzie można polecieć z Amsterdamu do Poznania. Rejsy do stolicy Wielkopolski wyznaczono we wtorki, czwartki oraz soboty. Od 4 lipca natomiast cztery razy w tygodniu będzie można przemieścić się do Wrocławia. Rejsy do stolicy Dolnego Śląska wyznaczono w poniedziałki, środy, piątki oraz niedziele. 
Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Nowe połączenia lotnicze
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony