Partner serwisu

Czterokrotny wzrost liczby rezerwacji na loty Ryanaira z Polski

Rafał Dybiński 16.07.2020

Czterokrotny wzrost liczby rezerwacji na loty Ryanaira z Polski
fot. Piotr Bożyk
Ryanair poinformował o znaczącym wzroście rezerwacji na lato 2020. Od czasu zniesienia restrykcji w czerwcu, Polacy masowo planują letnie podróże.
Lot z portu Warszawa-Modlin do Madrytu w dniu 21 czerwca był pierwszą operacją Ryanaira w Polsce po ponad 3-miesięcznej przerwie. Od tego czasu tania linia lotnicza odnotowała sprzedaż setek tysięcy biletów, w tym do najpopularniejszych kurortów wakacyjnych, a średnia tygodniowa liczba rezerwacji wzrosła czterokrotnie.

Przewoźnik z Irlandii oferuje w sezonie letnim prawie 200 tras z Polski. Wśród kierunków wakacyjnych największą popularnością cieszą się Burgas w Bułgarii oraz dwa ośrodki hiszpańskie – Alicante i Majorka.

Na wyjazdy typu city-break Polacy najchętniej wybierają Rzym. Znacząco wzrosły również rezerwacje lotów do Polski, głównie z Wielkiej Brytanii. Z tej okazji wprowadzono do sprzedaży bilety na podróż do końca października w cenie od 79 zł. Rezerwacji lotów w promocyjnych cenach można dokonać od 18 lipca jedynie na oficjalnej stronie linii lotniczej.

- Polska częściowo otworzyła granice 17 czerwca. Od tego czasu setki tysięcy Polaków zarezerwowało loty do najpopularniejszych destynacji w Europie, w tym do Rzymu, Burgas, Alicante czy na Majorkę - przyznał Michał Kaczmarzyk, prezes Buzz. 

- Od kilku tygodni obserwujemy wzrostowy trend liczby rezerwacji lotów z Polski, co nas bardzo cieszy. Znaczna część tych rezerwacji dotyczy lotów typowo wakacyjnych, co oznacza, że Polacy czują się bezpiecznie i chcą podróżować – podkreślił sternik linii lotniczej wchodzącej w skład Grupy Ryanair.

- Z tej okazji wprowadzamy do sprzedaży bilety na podróż do końca października w cenie od 79 zł. Rezerwacji lotów w promocyjnych cenach można dokonać od soboty - podsumował Kaczmarzyk.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Statystyki pasażerskie
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony