Partner serwisu

Czerwiec w Zielonej Górze najlepszym miesiącem od czterech lat

Emilia Derewienko 11.07.2019

Czerwiec w Zielonej Górze najlepszym miesiącem od czterech lat
fot. Port Lotniczy Zielona Góra - Babimost
Port Lotniczy Zielona Góra-Babimost w ubiegłym miesiącu obsłużył 3340 osób – to najlepszy wynik przewozowy od czterech lat i drugi najwyższy w historii portu.
Czerwcowy wynik portu oznacza wzrost o 43 proc. w porównaniu do czerwca 2018. Od początku roku lotnisko obsłużyło ponad 11 tys. osób. Tak duży wzrost był możliwy dzięki zmianom w rozkładzie lotniska.

W czerwcu podwojone zostało oferowanie rejsów na trasie Zielona Góra – Warszawa. Z Babimostu do stolicy można dostać się rano i wieczorem w każdy poniedziałek, wtorek, czwartek i piątek. W środę i niedzielę oferowany jest jeden rejs dziennie.

Również w ubiegłym miesiącu uruchomione zostały wakacyjne czartery biura podróży Coral do Antalyi (trasę obsługuje linia Onur Air). Rejsy będą realizowane do 16 września airbusami A320. Są to największe samoloty regularnie (w każdy poniedziałek) operujące z portu lotniczego Babimost.

– Cieszymy się z rosnącego zainteresowania portem lotniczym w Zielonej Górze – mówi rzecznik Przedsiębiorstwa Państwowego „Porty Lotnicze” Piotr Rudzki – decyzje podjęte zarówno przez biura podróży, jak i przewoźników świadczą o niewykorzystanym jeszcze potencjale, który powinien w przyszłości utrwalić pozycję regionu lubuskiego na lotniczej mapie komunikacyjnej Polski – odważnie stwierdza rzecznik.
Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Statystyki pasażerskie
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony