Partner serwisu

Czerwiec ponad trzy razy lepszy niż przed rokiem w airBaltic

Rafał Dybiński 15.07.2022

Czerwiec ponad trzy razy lepszy niż przed rokiem w airBaltic
Fot. Air Baltic
Linie lotnicze airBaltic obsłużyły w czerwcu 349 700 pasażerów – poinformował przewoźnik z Łotwy w oficjalnym komunikacie.
Wynik z szóstego miesiąca bieżącego roku jest o 205 proc. lepszy niż w tym samym okresie ubiegłego roku. Wówczas airBaltic przewiozły 114 700 pasażerów, czyli ponad trzykrotnie mniej niż w czerwcu 2022 roku.

– Pozytywny trend odbudowy ruchu po kryzysie wywołanym wirusem COVID-19 był kontynuowany w czerwcu. Widzimy duży popyt na rezerwacje, głównie w związku z podróżami turystycznymi w okresie wakacyjnym – podkreślił Martin Gauss, prezes airBaltic.

Bałtyckie linie lotnicze zrealizowały w czerwcu 3500 rejsów. To o 97 proc. więcej aniżeli w tym samym okresie ubiegłego roku. Wówczas przewoźnik z Łotwy wykonał 1780 lotów.

Na początku czerwca bieżącego roku airBaltic zainaugurowały rejsy między Tampere i Amsterdamem. Linie lotnicze z Łotwy obsługują trasę z nowej swojej bazy w Finlandii dwa razy w tygodniu. Oprócz połączenia do Holandii airBaltic oferują z Tampere także rejsy do Oslo, Kopenhagi, Frankfurtu nad Menem, Monachium, Malagi, Rygi oraz na grecką wyspę Rodos. Więcej o tym pisaliśmy w TYM TEKŚCIE.

Przewoźnik z Łotwy, który miał również udany maj, aktualnie oferuje loty do ponad 70 miejsc docelowych w Europie i na Bliskim Wschodzie ze swoich czterech baz w regionie Bałtyku. Jego jednolita flota składa się już z 36. airbusów A220-300.
Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Statystyki pasażerskie
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony