Partner serwisu

Czech Airlines wznawiają loty na niektórych trasach

Emilia Derewienko 11.05.2020

Czech Airlines wznawiają loty na niektórych trasach
fot. Alan Edwards, commons.wikimedia.org, CC BY-SA
Narodowy przewoźnik Czech chce od 18 maja 2020 roku wznowić operacje lotnicze na części swoich tras do i z Pragi. Pierwszymi miejscami, do których polecą Czech Airlines, będą Amsterdam, Paryż, Frankfurt lub Sztokholm.
Od 18 maja tego roku Czech Airlines skoncentrują się w większości na lotach do europejskich stolic. Z kolei od 24 maja przewoźnik planuje uruchomić loty między Pragą a Kijowem, a dzień później między Pragą a Odessą – pod warunkiem, że obostrzenia transportowe na Ukrainie zostaną zniesione zgodnie z planem. Także od 25 maja wznowione zostaną połączenia między Pragą a Bukaresztem.

Jak zapewnia przewoźnik, stopniowe przywracanie połączeń odbywa się zgodnie z wszystkimi przepisami, w zależności od zakończenia restrykcji transportowych w różnych krajach. Dlatego też linie zastrzegają, że mogą nastąpić dodatkowe korekty harmonogramu lotów.

Na pokładach samolotów Czech Airlines zostaną wdrożone odpowiednie środki bezpieczeństwa, aby nie narażać pasażerów na ryzyko zarażenia koronawirusem. Podróżni będą zobowiązani do używania masek na nos i usta nie tylko podczas wchodzenia na pokład, ale i w trakcie trwania całego lotu. Zachowany zostanie dystans społeczny (utrzymywanie odległości 2 m przy wchodzeniu i schodzeniu z pokładu) oraz konieczność płatności zbliżeniowych przy zakupie napojów na pokładzie.

Przewoźnik zastrzega, że na pokładach będą obowiązywać „bardzo rygorystyczne normy higieniczne”. Wnętrza samolotów zostaną poddane dokładnej dezynfekcji siedzeń, stolików, kieszeni siedzeń, koszy nad głową lub toalet przed, i po każdym locie.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
COVID. Epidemia koronawirusa z Wuhan a lotnictwo