Partner serwisu

Czech Airlines wdrażają więcej lotów z Pragi do Moskwy

Rafał Dybiński 01.02.2021

Czech Airlines wdrażają więcej lotów z Pragi do Moskwy
fot. Czech Airlines
Linie lotnicze Czech Airlines poinformowały w oficjalnym komunikacie o zwiększeniu od lutego częstotliwości rejsów na trasie do stolicy Rosji.
Loty z Pragi do Moskwy dotychczas były dostępne dla pasażerów w środy i niedziele. Od poniedziałku obowiązuje korekta rozkładu i dodatkowo uruchomiony został rejs w każdy piątek.

Czech Airlines oprócz trasy do stolicy Rosji oferują aktualnie podróżnym międzynarodowe loty z Pragi również do holenderskiego Amsterdamu, ukraińskiego Kijowa, francuskiego Paryża i szwedzkiego Sztokholmu.

Flota narodowego przewoźnika Czech składa się aktualnie z jednego airbusa A319-100, jednego airbusa Airbus A320-200, jednego boeinga 737-800 oraz pięciu turbośmigłowych maszyn ATR 72-500. Trzy zamówione airbusy A321XLR zostaną odebrane dopiero w 2023 roku. Sześć nowych airbusów A220-300 będzie z kolei do dyspozycji linii lotniczych z Europy Środkowej w najbliższych miesiącach.

Czech Airlines to piąty najstarszy przewoźnik powietrzny na świecie. Od założonych w 1923 roku linii lotniczych starsze są jedynie holenderski KLM i kolumbijska Avianca (obie powstały w 1919 roku), a także australijskie Qantas (1920) i rosyjski Aerofłot. Narodowy przewoźnik Rosji został założony tylko niespełna trzy miesiące wcześniej od czeskich linii. Obie są członkami sojuszu SkyTeam. 
Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Nowe połączenia lotnicze
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony