Partner serwisu

CPK: Umowa na studium dla linii KDP do Płocka i Włocławka

Witold Urbanowicz 03.01.2022

CPK: Umowa na studium dla linii KDP do Płocka i Włocławka
fot. PKP PLK
Przedmiotem zamówienia jest opracowanie części specjalistycznej studium techniczno-ekonomiczno-środowiskowego dla budowy linii kolejowych nr 5 i 50 na odc. Węzeł CPK – Płock – Włocławek. Wartość prac planistycznych to blisko 35 mln zł.
Projekt zakłada realizację linii nr 5 na odcinku od Centralnego Portu Komunikacyjnego do okolic Lipna wraz z połączeniem z linią kolejową nr 27, a także nr 50 od okolic Grochowalska (wyłączenie z linii nr 5) do Włocławka wraz z połączeniem w kierunku Torunia oraz Kutna. Przewidziano połączenia z liniami kolejowymi PKP PLK nr 3 , 18, 27, 33. Planowane linie będą powstawać w standardzie kolei dużych prędkości.

Do składania ofert CPK zaprosił podmioty, z którymi podpisano wcześniej umowę ramową. Ostatecznie 21 grudnia CPK podpisał umowę z firmami IDOM Inżynieria, Architektura i Doradztwo, BBF i Arcadis, a jej wartość to 34,989 mln zł netto. Jedynym kryterium wyboru była cena. Najdroższa oferta opiewała na 44,7 mln zł netto.

Niedawno CPK chwalił się, że zawarto osiem kontraktów dla ok. 1000 km nowych linii kolejowych. W ramach tzw. STEŚ zostaną m.in. wskazane rekomendowane przebiegi nowych linii kolejowych. Wykonawcy dostarczą również prognozy ruchu, analizy np. techniczne, środowiskowe i wielokryterialne. Wcześniej zawarto również umowę na STEŚ do Poznania
Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Centralny Port Komunikacyjny
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony