Partner serwisu

CPK: Ruszają konsultacje społeczne przed wnioskiem o decyzję środowiskową

simetra 15.06.2022

CPK: Ruszają konsultacje społeczne przed wnioskiem o decyzję środowiskową
Akademicki Model CPKfot. Studenckie Koło Naukowe Transportu Lotniczego
Dzisiaj (15 czerwca) ruszają dobrowolne konsultacje społeczne w ramach prac nad przygotowaniem raportu oceny oddziaływania na środowisko do wniosku o wydanie decyzji środowiskowej dla CPK.
Konsultacje potrwają do 30 czerwca br. i będą prowadzone przy pomocy formularza dostępnego pod adresem www.konsultacje.cpk.pl. Informacje pozyskane od mieszkańców posłużą do przygotowania raportu o oddziaływaniu przedsięwzięcia na środowisko.

Do urzędów gmin na terenie planowanego przedsięwzięcia (i odpowiednich geograficznie starostw powiatowych) spółka CPK wysłała plakaty i ulotki informujące o konsultacjach z prośbą o udostępnienie ich na tablicach informacyjnych oraz wyłożenie w miejscach dogodnych dla mieszkańców.

CPK informuje, że dla wygody mieszkańców w trakcie konsultacji zostaną dodatkowo uruchomione punkty informacyjne, czynne w godz. 10:00-18:00, w których mieszkańcy będą mogli z pomocą asystenta wprowadzić swoje uwagi bezpośrednio do formularza konsultacyjnego. Punkty zostaną uruchomione w następujących terminach i lokalizacjach:
  • 20 i 21 czerwca: Galeria Grodova, ul. Sienkiewicza 46/50, 05-825 Grodzisk Mazowiecki
  • 22 i 23 czerwca: Odeon Kino & Cafe, ul. Żeromskiego 8, 96-500 Sochaczew
  • 27 i 28 czerwca: Centrum Kultury Żyrardów, pl. Jana Pawła II 3, 96-300 Żyrardów
Ustawowe obowiązkowe konsultacje społeczne, dotyczące oddziaływania inwestycji na środowisko, przeprowadzi Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska w Warszawie (RDOŚ), po złożeniu przez spółkę CPK wniosku o wydanie decyzji środowiskowej, co jest planowane w III kwartale tego roku.

Jednym z elementów wniosku o wydanie decyzji środowiskowej będzie raport prezentujący wariant inwestorski oraz rozwiązania alternatywne. Szczegółowo o pomysłach CPK pisaliśmy w tekstach poświęconych lotnisku, infrastrukturze drogowej i kolejowej.

Decyzja środowiskowa wydawana jest przez RDOŚ na podstawie wyników postępowania w sprawie oceny oddziaływania na środowisko, w tym analizy raportu o oddziaływaniu przedsięwzięcia na środowisko. Definiuje ona warunki przyszłej realizacji i eksploatacji przedsięwzięcia inwestycyjnego. Określa sposób, w jaki należy projektować i realizować inwestycję tak, żeby zapewnić poszanowanie zasobów środowiska naturalnego i zminimalizować uciążliwości i negatywne oddziaływanie.

Decyzja środowiskowa jest niezbędnym warunkiem do uzyskania kolejnych zezwoleń, w tym pozwolenia na budowę.
Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Centralny Port Komunikacyjny
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony