Partner serwisu

CPK rozpoczyna współpracę z Politechniką Łódzką

Redakcja 01.04.2022

CPK rozpoczyna współpracę z Politechniką Łódzką
fot. CPK
Centralny Port Komunikacyjny (CPK) rozpoczyna współpracę naukową z Politechniką Łódzką, jedna z najlepszych uczelni technicznych w Polsce. Uczelnia prowadzi badania naukowe na europejskim poziomie, tworząc nowe technologie i patenty przy współpracy z najlepszymi ośrodkami naukowymi na całym świecie. W ostatnich miesiącach spółka zawiązała współpracę z Politechniką Warszawską, Siecią Badawczą Łukasiewicz, Akademią Górniczo-Hutniczą w Krakowie i Uczelnią Łazarskiego.
Tak duże projekty jak CPK wymagają zastosowania innowacyjnych rozwiązań technicznych i technologicznych, często dotąd nie praktykowanych. Naukowcy z Politechniki Łódzkiej są twórcami wielu nowatorskich i innowacyjnych rozwiązań – patentów, licencji, know-how itp. Liczba zgłoszonych wynalazków i uzyskanych na nie patentów zapewniła uczelni miejsce w ścisłej czołówce wynalazczości wśród polskich uczelni. To dla spółki CPK jest kluczowe.

– Politechnika Łódzka od wielu lat koncentruje się na rozwoju nowoczesnych technologii, współpracując jednocześnie ściśle z biznesem. To kolejny bardzo wartościowy partner dla CPK, gwarantujący wysoką jakość współpracy w zakresie B+R – mówi Mikołaj Wild, prezes spółki CPK.

Porozumienie o współpracy pomiędzy CPK i PŁ obejmuje m.in. prowadzenie wspólnych projektów z obszaru innowacji i prac badawczo rozwojowych (Research & Development). Studenci, doktoranci i kadra akademicka będzie mogła odbywać staże w spółce CPK. Spółka będzie miała możliwość zamawiania tematów prac dyplomowych, a w ramach potrzeb Politechnika Łódzka będzie organizowała dla CPK studia podyplomowe czy specjalistyczne szkolenia i kursy. Ważnym elementem porozumienia jest możliwość współpracy przy pozyskiwaniu środków zewnętrznych dla wspólnie realizowanych projektów, np. z NCBiR, PARP, NCN.

– Politechnika Łódzka dysponuje potencjałem, który może stanowić wsparcie naukowe i techniczne dla tak strategicznej inwestycji jaką jest budowa Centralnego Portu Komunikacyjnego. Realizacja tego ambitnego przedsięwzięcia będzie wymagała stosowania nowych technologii, możemy więc dużo wnieść w ten projekt. Widzimy też w nim szansę m.in. dla naszych studentów, którzy zdobędą dostęp do perspektywicznego pracodawcy, a tym samym nowe doświadczenia, kompetencje – mówi prof. Krzysztof Jóźwik, rektor Politechniki Łódzkiej.
Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Centralny Port Komunikacyjny
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony