Partner serwisu

CPK: Prezes nie zarabia 100 tys., „Fakt” podaje błędne informacje

simetra 10.12.2019

CPK: Prezes nie zarabia 100 tys., „Fakt” podaje błędne informacje
fot. CPK
Dzisiejszy „Fakt” podał, że wynagrodzenie prezesa spółki CPK wyniesie 100 tys. zł brutto miesięcznie. Spółka dementuje te informacje i podaje, że wynagrodzenie wszystkich członków zarządu to 44 tys. zł brutto miesięcznie.
W „Fakcie” możemy przeczytać o ogłoszonym kilka tygodni temu konkursie na stanowisko prezesa spółki „Państwowa spółka Centralny Port Komunikacyjny szuka chętnego na stołek prezesa. Ogłoszono już konkurs, a stanowisko jest niezwykle atrakcyjne. Jak ustalił Fakt, wynagrodzenie prezesa opiewa na bajońską sumę – ok. 100 tys. zł brutto miesięcznie” – napisał dziennik. Doniesienia te dementuje CPK, które przesłało do naszej redakcji oświadczenie w tej sprawie.

Możemy w nim przeczytać, że w spółce CPK nigdy nie było pensji w wysokości wyliczonej przez Fakt, a gazeta podaje nieprawdziwe informacje, gdyż taka kwota jest niemożliwa do uzyskania, zgodnie z obowiązującymi w spółce zasadami wynagradzania. Zarobki członków zarządu CPK są regulowane Ustawą z dnia 9 czerwca 2016 r. o zasadach kształtowania wynagrodzeń osób kierujących niektórymi spółkami oraz Uchwałą nr 1 Nadzwyczajnego Zgromadzenia Wspólników CPK w sprawie zasad kształtowania wynagrodzeń Członków Zarządu.

– Aktualne wynagrodzenie wszystkich członków zarządu, w tym prezesa, w spółce CPK wynosi 44 tys. zł brutto. Kwota netto wynosi w tym przypadku 29 tys. 450 zł (po opodatkowaniu PIT na zasadach ogólnych, tj. aktualnie wg stawki 32 proc.) – informuje Konrad Majszyk, dyrektor komunikacji CPK. Dodaje przy tym, że wysokość wynagrodzenia prezesa CPK zostanie wyznaczona przez radę nadzorczą po rozstrzygnięciu konkursu.

– Oczekujemy sprostowania [od „Faktu” – red.] i zaprzestania rozpowszechniania nieprawdziwych informacji na temat wysokości zarobków w spółce CPK. W razie braku reakcji, CPK będzie zmuszone podjąć konieczne kroki prawne – podkreśla Majszyk.
Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Centralny Port Komunikacyjny
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony