Partner serwisu

CPK ogłasza konkurs na prezesa i członka zarządu ds. komunikacji

Łukasz Malinowski 28.11.2019

CPK ogłasza konkurs na prezesa i członka zarządu ds. komunikacji
fot. CPK/ Woods Bagot
Rada nadzorcza spółki Centralny Port Komunikacyjny ogłosiła w czwartek wieczorem (28 listopada) wszczęcie postępowania kwalifikacyjnego na stanowisko prezesa zarządu spółki oraz członka zarządu ds. komunikacji i PR.
Kandydat na prezesa CPK musi mieć wykształcenie wyższe, legitymować się co najmniej pięcioletnim okresem zatrudnienia (na podstawie umowy o pracę, powołania, wyboru, mianowania, spółdzielczej umowy o pracę, lub świadczenia usług na podstawie innej umowy lub wykonywania działalności gospodarczej) oraz trzyletnie doświadczenie na stanowiskach kierowniczych lub samodzielnych albo wynikające z prowadzenia działalności gospodarczej. Musi korzystać z pełni praw publicznych oraz posiadać wiedzę z zakresu działalności spółki oraz sektora, a także posługiwać się biegle językiem angielskim i posiadać "wyróżniające zdolności organizatorskie, komunikacyjne, swobodę poruszania się w międzynarodowym środowisku biznesowym oraz umiejętność pracy w złożonych zespołach menedżerskich".

Tempo konkursu jest wysokie - pisemne zgłoszenie kandydata wraz z wymaganymi dokumentami i oświadczeniami należy dostarczyć do 13 grudnia 2019 r., otwarcie zgłoszeń nastąpi nie później niż 16 grudnia - czytamy w ogłoszeniu. Rozmowy kwalifikacyjne odbywać się będą od 19 i 20 grudnia.

Osoba, która będzie chciała zostać członkiem zarządu ds. komunikacji musi posiadać wykształcenie wyższe oraz spełniać podobne wymagania, co do czasu aktywności zawodowej jak kandydat na stanowisko prezesa CPK. Ponad to musi biegle posługiwać się językiem angielskim i także posiadać "wyróżniające zdolności organizatorskie, komunikacyjne, swobodę poruszania się w międzynarodowym środowisku biznesowym". Terminy składania dokumentów są takie same, jak w przypadku postępowania na stanowisko prezesa zarządu CPK.

Obecnie funkcję prezesa CPK pełni Mikołaj Wild, którego na stanowisku pełnomocnika rządu ds. CPK zastąpił Marcin Horała. Ten ostatni chwali kandydaturę Wilda na stanowisko prezesa, a wybór wydaje się być przesądzony. Obecnie w zarządzie znajdują się także Piotr Malepszak, Dariusz Sawicki oraz Michał Wrona i Sylwia Matusiak czasowo delegowana z rady nadzorczej. Ostatnia ze wspomnianych osób odpowiada za kwestie komunikacji i public relations i to właśnie na to stanowisko prowadzone jest drugie postępowanie.
Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Centralny Port Komunikacyjny
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony