Partner serwisu

CPK: Negocjacje gruntów nie zostały wstrzymane. Jeszcze się nie rozpoczęły

Emilia Derewienko 15.05.2019

CPK: Negocjacje gruntów nie zostały wstrzymane. Jeszcze się nie rozpoczęły
fot. Piotr Bożyk
Formuje się 15-osobowa Rada Społeczna, złożona z przedstawicieli gmin, na których ma powstać Centralny Port Komunikacyjny. Swoich reprezentantów nie wybrały jeszcze dwie gminy, które mają się tym zająć w najbliższych dniach. Tymczasem, jak informuje rzecznik spółki CPK, negocjacje gruntów nie zostały wstrzymane.
Rady gmin Baranów, Teresin, Wiskitki, na terenie których planowany jest Centralny Port Komunikacyjny, wszczęły procedurę służącą wyłonieniu członków 15-osobowej Rady Społecznej. Gmina Baranów wybrała swoich przedstawicieli 28 marca. Co z reprezentantami pozostałych dwóch miejscowości?

– Według naszych informacji, Rada Gminy Wiskitki spotyka się w tej sprawie 20 maja, a Rada Gminy Teresin 23 maja – poinformował portal Rynek Lotniczy Konrad Majszyk, rzecznik prasowy spółki CPK, zajmującej się budową lotniska w Baranowie. – Ze strony CPK jesteśmy gotowi do rozpoczęcia działalności Rady Społecznej. Czekamy jeszcze na dopełnienie procedury przez dwie gminy, a następnie będziemy z samorządami w kontakcie w sprawie ustalenia terminu inauguracyjnego spotkania – dodaje.

Nie oznacza to jednak wstrzymania negocjacji dotyczących wykupu gruntów. – Pojawiająca się dziś w mediach informacja o wstrzymaniu negocjacji dotyczących wykupu ziemi nie jest prawdziwa – ten etap przygotowań się dotychczas nie rozpoczął. Żeby przystąpić do negocjacji dotyczących pozyskiwania nieruchomości, musimy znać bardzo precyzyjnie obszar inwestycji, co stanie się po opracowaniu planu generalnego CPK – mówi Konrad Majszyk.

Rada Społeczna pomoże w prowadzeniu dialogu ze społecznościami lokalnymi – będzie pełniła rolę opiniodawczą i rekomendacyjną. Pomoże także m.in. w informowaniu mieszkańców gmin. Rada będzie doradzać pełnomocnikowi rządu ds. CPK Mikołajowi Wildowi i spółce celowej CPK w sprawach istotnych dla społeczności lokalnych.

– Bardzo liczymy na głos Rady Społecznej i mamy nadzieję, że współpraca z Radą pozwoli nam zaplanować działania z tym związane w sposób odpowiedzialny i uwzględniający oczekiwania mieszkańców. Jednym z ważnych zadań Rady będzie wsparcie spółki na etapie opracowywania programu odpowiedzialności społecznej biznesu, którego beneficjentami będą mieszkańcy Baranowa, Teresina i Wiskitek – podsumowuje rzecznik spółki CPK.
Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Centralny Port Komunikacyjny
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony