Partner serwisu

CPK: Michał Wrona odchodzi z zarządu

Łukasz Malinowski 06.07.2021

CPK: Michał Wrona odchodzi z zarządu
fot. CPK
Michał Wrona opuścił zarząd spółki CPK. Był ostatnią osobą, która trafiła do zarządu na samym początku działalności spółki. Jego kompetencje przejmie Mikołaj Wild.
Pod koniec czerwca o odejściu ze spółki Michała Wrony, członka zarządu ds. finansowych poinformowała Gazeta Wyborcza. Informacje te potwierdził także rzecznik CPK. – Z końcem czerwca Michał Wrona rozstał się ze spółką Centralny Port Komunikacyjny z powodów osobistych. Zgodnie z regulacjami wewnętrznymi spółki kompetencje wynikające z tej funkcji zostały przeniesione pod nadzór prezesa CPK – mówi Konrad Majszyk z biura prasowego przedsiębiorstwa. Dodał przy tym, że spółka dziękuje Michałowi Wronie za dotychczasowy pozytywny wkład w działalność i kształt projektu CPK oraz życzy też dalszych sukcesów na drodze zawodowej.

Obecnie skład zarządu jest więc trzyosobowy. Na razie nie ma informacji o ogłoszeniu konkursu na nowego członka zarządu. Oprócz prezesa Mikołaja Wilda znajdują się w nim Patryk Felmet, który dołączył w kwietniu tego roku, oraz Radosław Kantak, który sprawuje funkcję od stycznia. Ten pierwszy odpowiada za zarządzaniem nieruchomościami, relacjami z otoczeniem, komunikację i marketing zaś ostatni za komponent kolejowy inwestycji.

W grudniu 2018 roku, gdy poznaliśmy skład pierwszego zarządu CPK na czele spółki stał Jacek Bartosiak zaś w zarządzie znaleźli się także Piotr Malepszak, Dariusz Sawicki oraz Michał Wrona. – Udało nam się zgromadzić najlepszych ekspertów na polskim rynku. Pozostało nam tylko zrealizować zadanie, które przed nami zostało postawione – mówił wówczas Mikołaj Wild, ówczesny wiceminister infrastruktury i zarazem pełnomocnik ds. budowy CPK. Powołany zarząd nazywał eksperckim.

Bartosiak zrezygnował ze stanowiska prezesa w lutym 2019. W grudniu tego samego roku prezesem został Mikołaj Wild. Piotr Malepszak odszedł z zarządu CPK w lipcu 2020 roku. Dariusz Sawicki zmarł ostatniego dnia grudnia 2019 roku. W zarządzie spółki zasiadali także Patryk Demski oraz Sylwia Matusiak.
Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Centralny Port Komunikacyjny
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony