Partner serwisu

CPK: Kantak członkiem zarządu ds. kolejowych

Redakcja/inf. pras. 03.01.2021

CPK: Kantak członkiem zarządu ds. kolejowych
fot. PKP PLK
Decyzją rady nadzorczej Radosław Kantak został wybrany członkiem zarządu ds. kolejowych w Centralnym Porcie Komunikacyjnym - poinformowano w oficjalnym komunikacie.
Kantak będzie odpowiadał za prace związane m.in.: z planowaniem i realizacją inwestycji kolejowych. W ramach programu kolejowego CPK powstanie prawie 1800 km nowych linii kolejowych, w tym kolei dużych prędkości. Poprzednio pracował w Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, jako dyrektor oddziału najpierw w Gdańsku, a potem w Bydgoszczy.

W Gdańsku zrealizował inwestycje takie jak: drogę ekspresową S7: odcinek Gdańsk – Nowy Dwór Gdański oraz Nowy Dwór Gdański – Elbląg, drogę ekspresową S6 – Trasa Kaszubska, obwodnicę Kościerzyny, zaś w Bydgoszczy: drogę ekspresową S5, drugi etap obwodnicy Inowrocławia. W GDDKiA zarządzał ok. 450-osobowym zespołem.

Kantak jest absolwentem Politechniki Gdańskiej, na której uzyskał tytuł magistra inżyniera budownictwa. Ukończył również studia podyplomowe na kierunku wiertnictwo w Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie.

Nowy członek zarządu CPK posiada ponad 20-letnie doświadczenie w realizacji zarówno dużych, jak i lokalnych inwestycji drogowych – budowy dróg ekspresowych w Polsce, Wielkiej Brytanii i Australii. Od marca 2020 roku jest zatrudniony w spółce CPK, gdzie do tej pory pełnił funkcję Senior Project Managera w Biurze Dostarczania i Realizacji Programu w Komponencie Lotniskowym. Zarządzał tu ok. 50-osobowym zespołem.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Dojazdy do lotnisk
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony