Partner serwisu

CPK: Badania środowiskowe i terenowe zgodnie z planem

Redakcja/inf. pras. 10.05.2021

CPK: Badania środowiskowe i terenowe zgodnie z planem
fot. CPK
Badania środowiskowe i terenowe pod inwestycje Centralnego Portu Komunikacyjnego odbywają się zgodnie z planem i harmonogramem – zapewnił Marcin Horała, wiceminister infrastruktury, pełnomocnik rządu ds. CPK.
Badania odbywają się na terenie gmin Baranów, Teresin i Wiskitki, na których ma powstać Port Solidarność. – Badania środowiskowe i terenowe realizujemy po to, żeby jak najlepiej przygotować Centralny Port Komunikacyjny. Zależy nam na tym, żeby CPK, serce nowego systemu transportowego w Polsce, powstał w harmonii z potrzebami środowiska. Badania te odbywają się zgodnie z planem i harmonogramem – podkreślił Horała.

– Wśród mieszkańców terenu inwestycji funkcjonuje wciąż sporo nieprawdziwych informacji, które warto prostować. Wszelkie prace w zakresie inwentaryzacji przyrodniczej prowadzone są zgodnie z przepisami polskiego i europejskiego prawa, a także w oparciu o dobre praktyki wypracowane przez wiele lat inwestycji w Polsce – dodał wiceminister resortu.

Konrad Majszyk zapewnił z kolei, że obserwacje przyrodnicze odbywają się praktycznie bez ingerencji w teren. – Nie mają charakteru inwazyjnego, czyli ingerującego w glebę, grunt, czy budynki. Nie powodują naruszenia mienia właściciela nieruchomości lub użytkownika wieczystego – powiedział rzecznik spółki CPK .

Majszyk wskazał jednocześnie, że tego typu badania są prowadzone w Polsce w analogiczny sposób od wielu lat dla każdej inwestycji, w przypadku której jest konieczne pozyskanie informacji przyrodniczych, tzn. przy budowie dróg, linii energetycznych czy zabudowy mieszkaniowej wielorodzinnej. – Za każdym razem, gdy w trakcie prowadzania wizji terenowej powstaje konieczność wejścia na ogrodzony teren nieruchomości, przed jego dokonaniem, osoby działające na zlecenie CPK zwracają się o zgodę do właściciela lub zarządcy nieruchomości na dokonanie czynności na terenie ich ogrodów, działek, zagród – podsumował Majszyk.
Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Centralny Port Komunikacyjny
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony