Partner serwisu

COVID-19 w ULC i LOT. Sytuacja pod kontrolą

Rafał Dybiński 29.07.2020

COVID-19 w ULC i LOT. Sytuacja pod kontrolą
fot. Adrian Grycuk, Wikipedia
Obowiązujące w PLL LOT procedury pozwoliły na wczesne wykrycie zakażenia COVID-19 u kilku pracowników biurowych. W tym przechodzących chorobę bezobjawowo – poinformowano w oficjalnym komunikacie narodowego przewoźnika. Przypadki zakażeń koronawirusem SARS-CoV-2 stwierdzono także w Urzędzie Lotnictwa Cywilnego, gdzie również wdrożono obowiązujące procedury bezpieczeństwa. 
Osoby z pozytywnym wynikiem testu zostały objęte opieką medyczną, a wszyscy pracownicy siedziby spółki zostali profilaktycznie skierowani na badania przesiewowe.

Dezynfekcji poddano cały biurowiec LOT-u, a wiele osób kontynuuje pracę w sposób zdalny. Osobom pracującym stacjonarnie, podobnie, jak od początku pandemii udostępniane są środki ochrony osobistej oraz stworzone zostały warunki pracy umożliwiające zachowanie dystansu społecznego.

Regularnym badaniom poddawani są też członkowie personelu latającego, co pozwala na utrzymanie bezpieczeństwa na pokładach samolotów PLL LOT. W ich przypadku częstotliwość wykonywania testów uzależniona jest m.in. od stopnia zagrożenia czy kierunków z jakich wykonywane były rejsy.

Przypadki zakażeń wirusem COVID-19 wykryto także w Urzędzie Lotnictwa Cywilnego, który zapewnia, że jest w stałym kontakcie ze służbami sanitarno-epidemiologicznymi i postępuje zgodnie z ich zaleceniami. "Osoby, które miały kontakt z zakażonym pracownikiem zostały objęte opieką sanitarną i poddane testom, które nie wykazały wyników pozytywnych. Wdrożono procedury mające na celu zapewnienie maksymalnego poziomu bezpieczeństwa klientów i pracowników ULC. Zaplanowane wcześniej egzaminy odbędą się normalnie z zachowaniem, tak jak dotychczas, reżimu sanitarnego" – podkreślono w oświadczeniu. 

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
PLL LOT
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony