Partner serwisu

COVID-19: Lufthansa wdrożyła bezpłatne testy na trasie Monachium – Hamburg

Rafał Dybiński 13.11.2020

COVID-19: Lufthansa wdrożyła bezpłatne testy na trasie Monachium – Hamburg
fot. Lufthansa Group
Lufthansa wdrożyła od 12 listopada przeprowadzanie kompleksowych i bezpłatnych testów na obecność wirusa COVID-19 na wybranych dwóch połączeniach między Monachium i Hamburgiem.
Narodowy przewoźnik Niemiec współpracuje przy pilotażowym programie z firmą biotechnologiczną Centogene i centrum opieki medycznej Grupy Medicover, MVZ Martinsried. Pasażerowie, którzy nie chcą być testowani, zostaną przeniesieni na alternatywny lot bez żadnych dodatkowych kosztów.

Pierwszy rejs – LH2058, objęty pilotażowym programem, wystartuje ze stolicy Bawarii do portowego miasta na północy kraju o godz. 9:10. Drugi natomiast – LH2059, odlatuje z Hamburga na południe Niemiec o godz. 11:15. Rejs na tej bardzo popularnej trasie trwa niespełna 75 minut.

Podróżni decydujący się na testy otrzymują wyniki w ciągu 30 do 60 minut. Tylko w przypadku negatywnego jego rezultatu karta pokładowa zostaje aktywowana i pasażer zyskuje dostęp do oznaczonej bramki. Podróżni alternatywnie mogą również przedstawić negatywny wynik testu PCR, ale nie starszy niż 48 godzin zaplanowany przed odlotem.

– Dzięki tej strategii dążymy do celu, jakim jest wykorzystanie otrzymanych danych do uzyskania ważnych informacji na temat stosowania szybkich testów. Pomyślne ich wdrożenie do wszystkich lotów może być kluczem do ożywienia międzynarodowego ruchu lotniczego – podkreśliła Christina Foerster, dyrektor wykonawczy i członek zarządu grupy Lufthansa.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
COVID. Epidemia koronawirusa z Wuhan a lotnictwo