Partner serwisu

Corendon Dutch Airlines połączą Niemcy z emiratem Ras al-Chajma

Redakcja 15.07.2022

Corendon Dutch Airlines połączą Niemcy z emiratem Ras al-Chajma
fot. Poznan Airport
Holenderski przewoźnik czarterowy Corendon Dutch Airlines, spółka zależna bardziej znanych w Polsce tureckich Corendon Airlines, obsłuży codzienne rejsy z Niemiec do Ras al-Chajma, miasta położonego w północno-wschodniej części Zjednoczonych Emiratów Arabskich nad Zatoką Perską – informuje serwis "Arabian Business".
Urząd ds. Rozwoju Turystyki emiratu Ras al-Chajma (RAKTDA) nie ukrywa, że dzięki tej decyzji przewoźnika z Europy, liczy na pobudzenie ruchu turystycznego regionu znanego ze swoich atrakcji przyrodniczych oraz kulturowych. Loty między miejscami docelowymi potrwają w granicach pięciu godzin.

Niemcy są aktualnie wśród pięciu największych rynków źródłowych turystyki do Zjednoczonych Emiratów Arabskich. Zachodni sąsiedzi Polski chętnie podróżują w ten region świata zwłaszcza w sezonie zimowym.

– Współpraca z cenionymi partnerami handlowymi i zabezpieczanie nowych sojuszy z liniami lotniczymi pozwoli na sprowadzenie nowych grup gości z trzech najważniejszych niemieckich miast. To kolejny ważny krok w kierunku spełnienia turystycznej wizji naszego emiratu – podkreślił w oświadczeniu Raki Phillips, prezes RAKTDA.

– Czekamy z niecierpliwością na przybycie większej liczby gości z Niemiec. Zachęcamy ich do zobaczenia wszystkiego, co nasz emirat ma do zaoferowania, od plaż po góry, od kultury po przygodę i nie tylko – podsumował Phillips.

Emirat Ras al-Chajma skupia się obecnie na rozwoju i pobudzeniu międzynarodowej turystyki, pragnąc stworzyć w regionie zarówno "światowej klasy miejsce wypoczynku", jak i cel podróży służbowych. Lokalne władze w ostatnich latach włożyły sporo wysiłku w kierunku poprawy infrastruktury komunikacyjnej i turystycznej.
Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Nowe połączenia lotnicze
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony