Partner serwisu

Coral Travel poleci z Radomia?

Rafał Dybiński 08.11.2021

Coral Travel poleci z Radomia?
fot. PPL
PPL i Coral Travel Poland podpisały list intencyjny w sprawie wykorzystania lotniska w Radomiu. Wcześniej podobne porozumienia zawarła Itaka. Oba dokumenty pokazują zainteresowanie nowym lotniskiem, ale nie są to jeszcze umowy. Na ostateczne decyzje o tym z kim i dokąd będziemy mogli polecieć z Radomia trzeba będzie jeszcze poczekać. 
Przedsiębiorstwo Państwowe "Porty Lotnicze" podpisało w poniedziałek umowy z Coral Travel Poland, Powiatowym Urzędem Pracy w Radomiu oraz siatkarskim klubem sportowym Radomka Radom. W przypadku Coral Travel zawarty został list intencyjny, w którym touroperator deklaruje chęć wykorzystywani lotniska w najbliższych latach.

– Postęp jest radykalny i widoczny. Mamy już nowoczesny terminal i lotnisko – podkreślił na wstępie Stanisław Wojtera, prezes PPL. – Przeszliśmy przez rok gigantyczną drogę i jesteśmy w zupełnie innej rzeczywistości. To lotnisko ma przed sobą wspaniałą przyszłość. Już przyciąga biznesmenów i biura podróży. Myślę, że to będzie ważny obiekt dla całego regionu na wiele dekad – kontynuował Wojtera.

– Jestem bardzo szczęśliwy i dumny, że mogę tutaj być. Obsłużyliśmy w 2019 roku blisko 350 tys. podróżnych i zakładamy w 2022 roku obsłużenie 500 tys. pasażerów. To jest nasz cel na kolejne dwanaście miesięcy. Oferujemy w sezonie zimowym loty Dreamlinerem na Dominikanę. Niedługo większymy liczbę rejsów do 1250 z Warszawy i 24 z Zielonej Góry. Mamy nadzieję, że będziemy się dalej rozwijać. Port Warszawa-Radom daje nam na to świetną szansę – podkreślił Kaan Ergun, prezes touroperatora, z którym umowę zawarło lotnisko w Radomiu.

Dokąd będzie można polecieć? Turcja, Bułgaria, Włochy, Chorwacja, Grecja, Egipt, Ukraina, Czechy, Węgry i Słowacja to podstawowe kierunki. Niewykluczony jest również ruch pielgrzymkowy w inne rejony Europy.

Coral Travel Poland jest jednym z czterech największych touroperatorów w Polsce. Istnieje od 1999 roku i posiada kapitał zakładowy na poziomie 20 mln złotych oraz 110 mln zł gwarancji ubezpieczeniowej. Pod obecną marką funkcjonuje od chwili połączenia dwóch marek Grupy OTI Holding na polskim rynku: Wezyr Holidays i Coral Travel Poland.

Touroperator oferuje wakacje czarterowe do 15 kierunków z wylotami z 11 lotnisk lokalnych w Polsce. Specjalizuje się w kierunku Turcja, gdzie w szczycie sezonu lata codziennie z Warszawy, Poznania, Wrocławia i Katowic.

Obok Turcji, która jest kierunkiem flagowym, oferuje również Grecję, Hiszpanię, Bułgarię, Egipt, Tunezję oraz kraje egzotyczne, takie jak Dominikana, Kuba, Tajlandia, Mauritius czy Zjednoczone Emiraty Arabskie.

Coral Travel Poland w całej Polsce ma 85 autoryzowanych biur podróży, 48 salonów, 8 salonów własnych i 12 franczyzowych oraz współpracuje z 2000 biur agencyjnych w całym kraju. W miejscach wakacji o wypoczynek gości dba ponad 100 polskojęzycznych rezydentów w ścisłej współpracy z partnerami, takimi jak Odeon Tours, który zajmuje 4. miejsce wśród firm turystycznych w Turcji.
Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Radom kontra Modlin. Wojna o lotnisko
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony