Partner serwisu

Copa Airlines wznowiły loty B737 MAX. Pierwszy międzynarodowy rejs odrzutowca

Rafał Dybiński 31.12.2020

Copa Airlines wznowiły loty B737 MAX. Pierwszy międzynarodowy rejs odrzutowca
fot. Copa Airlines
Linie lotnicze Copa Airlines tego samego dnia co American Airlines, ale bez takiego rozgłosu, wznowiły rejsy boeingami 737 MAX. Odrzutowiec przewoźnika z Ameryki Środkowej poleciał z Panamy do San Jose w Kostaryce.
Zarządzający Copa Airlines zdecydowali się w ogóle nawet przyspieszyć wznowienie operacji uziemionymi 20 miesięcy maszynami producenta z Chicago. Pierwotnie linie lotnicze zza Atlantyku planowały to uczynić dopiero 4 stycznia.

Przewoźnik z Panamy poszedł w ten sposób w ślady Aeromexico, które również szybciej niż pierwotnie zakładano wznowiły operacje z pomocą odrzutowca. Narodowy przewoźnik Meksyku uczynił to trzy dni wcześniej niż zamierzał i tak samo jak Copa Airlines uniknął nadmiernego zainteresowania sprawą ze strony mediów. W przypadku jednak tej drugiej linii lotniczej posunięcie było o tyle śmielsze, że cała uwaga świata skoncentrowana była na rejsie American Airlines z Miami do Nowego Jorku. - Nie chcemy prowadzić aktywnej kampanii z tym związanej. Zdajemy sobie sprawę, że wśród klientów wciąż panuje pewien strach - wyjaśnia Felipe Escalona, prawnik Copa Airlines.

Boeing 737 MAX-9 środkowoamerykańskiego przewoźnika, który w swojej flocie posiada siedem takich odrzutowców, odleciał z Panamy o godz. 10:55 czasu lokalnego. Rejs CM806 wylądował w San Jose po 80 minutach podróży. Linie lotnicze z Panamy zamierzają regularnie latać tymi samolotami do takich prestiżowych destynacji jak San Francisco i Los Angeles w USA oraz Montevideo w Urugwaju i Buenos Aires w Argentynie.

Dotychczas czterech przewoźników na świecie przywróciło Boeinga 737 MAX do regularnych rejsów. Pierwszym był brazylijski GOL, którego maszyna doleciała z Sao Paulo do Porto Alegre. Kolejnymi były wspomniane Aeromexico i American Airlines. Copa Ailines została czwartym, ale jednocześnie pierwszym, który wykorzystał odrzutowiec do połączenia międzynarodowego.
Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Problemy Boeing 737 MAX
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony