Partner serwisu

Condor zwiększa oferowanie z Lipska. Nowe trasy do Grecji i Hiszpanii

Rafał Dybiński 24.07.2020

Condor zwiększa oferowanie z Lipska. Nowe trasy do Grecji i Hiszpanii
fot. Condor
Linia lotnicza Condor poinformowała w oficjalnym komunikacie o wznowieniu dziewięć tras z Lipska na południe Europy w sezonie letnim bieżącego roku.
Dwa Airbusy A321 taniego przewoźnika stacjonujące w największym ośrodku Saksonii polecą cztery razy w tygodniu do greckiego Heraklionu. Poza tym dwa razy w tygodniu obsłużą rejsy na wyspy Korfu, Rodos i Kos oraz na hiszpańską Fuerteventurę, a także do portów Gran Canaria i Palma de Mallorca. Po jednym w tygodniu połączeniu z Lipskiem zyskają natomiast wyspy Lanzarote i Teneryfa.

Condor doda łącznie do swojego rozkładu 24 loty w tygodniu, które zagwarantują 5200 miejsc pasażerom wybierającym wakacyjne kierunki na południu Europy.

Tani przewoźnik przed wybuchem pandemii koronawirusa SARS-CoV-2 zamierzał oferować z największego ośrodka Saksonii 50 lotów w tygodniu i 11000 miejsc dla miłośników podróży powietrznych. Kryzys wywołany wirusem COVID-19 sprawił jednak, że do sieci połączeń nie wróciły jeszcze turecka Antalya, greckie Pafos, egipska Hurghada i Marsa Alam oraz portugalskie Funchal na Maderze.

Condor otrzymał w kwietniu pomoc w postaci pakietu ratunkowego w wysokości 500 mln euro od rządu Niemiec i stanu Hesja. Uzyskane środki pozwolą przetrwać przewoźnikowi podczas pandemii. Linia lotnicza obecnie obsługuje dziewięć lotnisk między Odrą a Renem, a port w Lipsku jest czwartym w kraju pod względem liczby odlotów niedoszłej inwestycji Polskiej Grupy Lotniczej. Najwięcej rejsów Condora oferują w tej chwili lotniska we Frankfurcie nad Menem, Dusseldorfie oraz Monachium.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Nowe połączenia lotnicze
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony