Partner serwisu

Condor zaoferuje po raz pierwszy rejsy na północ i wschód Islandii

Rafał Dybiński 18.07.2022

Condor zaoferuje po raz pierwszy rejsy na północ i wschód Islandii
fot. Condor/Twitter
Linie lotnicze Condor po raz pierwszy w historii zabiorą swoich pasażerów na Islandię. Niemiecki przewoźnik czarterowy zaoferuje od maja 2023 roku rejsy z Frankfurtu nad Menem do Akureyri na północy Krainy Ognia i Lodu oraz do Egilsstaðir we wschodniej części Wyspy Gejzerów.
Bilety można już rezerwować na oficjalnej stronie linii lotniczych, a także u wszystkich touroperatorów oraz w biurach podróży na terenie zachodnich sąsiadów Polski. Rejsy z Hesji zaplanowano raz w tygodniu zarówno do Akureyri, jak i Egilsstaðir.

– Islandia jest jednym z najpopularniejszych celów podróży na północ Europy. Nie możemy się doczekać powitania na pokładach naszych samolotów pierwszych gości, którzy zyskają możliwość odkrywania tego zróżnicowanego i pięknego kraju. Dzięki połączeniom do Akureyri oraz Egilsstaðir odpowiadamy na duży popyt ze strony licznych touroperatorów, którzy oferują wycieczki na północy i wschodzie Islandii – podkreślił Ralf Teckentrup, prezes Condora.

– Jesteśmy bardzo zadowoleni, że niemiecki przewoźnik Condor wybrał Akureyri i Egilsstaðir jako swoje lotniska docelowe w Islandii – wyznał Sigrún Björk Jakobsdóttir, prezes Isavia Regional Airports. – Decyzja Condora jest wynikiem intensywnych działań, które my i nasi pracownicy przeprowadziliśmy w celu promowania rozwoju kolejnych połączeń lotniczych na Islandię. Praca, którą wykonaliśmy, przynosi owoce. Condor pojawi się bowiem zarówno na północy, jak i wschodzie Islandii – dodał Björk Jakobsdótti.

– Akureyri i Egilsstaðir mają doskonałe lotniska, które są gotowe na loty Condora w przyszłym roku – zapewnia Sigríður Dögg Guðmundsdóttir, szef organizacji Visit Iceland. – Nowe rejsy dadzą naszym gościom możliwość głębszego odkrywania Islandii, dzięki lądowaniom bezpośrednio na północy i wschodzie kraju. Oba regiony oferują wspaniałe krajobrazy i świetną infrastrukturę turystyczną z szeroką gamą hoteli oraz innych obiektów – podsumował Dögg Guðmundsdóttir.

Dotychczas do Akureyri i Egilsstaðir można było dostać się jedynie lotami krajowymi, a także samochodem i autobusem. Oba miasta znajdują się na obwodnicy otaczającej wyspę i dlatego są popularnymi punktami wypadowymi dla wycieczek objazdowych.

Akureyri to czwarte co do wielkości miasto Islandii, położone nad brzegiem fiordu, który rozciąga się daleko w głąb lądu. Popularnymi celami podróży są wodospady Aldeyjarfoss i Goðafoss, jezioro Mývatn z licznymi formacjami lawy oraz miasto Húsavík, w którym można obserwować wieloryby.

Egilsstaðir jest natomiast największym miastem we wschodniej Islandii. W tym regionie można zwiedzić spektakularne wąwozy Stuðlagil oraz Hafrahvammagljúfur, a także Hengifoss, jeden z najwyższych wodospadów Krainy Ognia i Lodu.

Fiordy Wschodnie, które rozciągają się na południe do malowniczego Eystrahorn, oferują z kolei wyjątkową linię brzegową z licznymi małymi wioskami i wąskimi zatokami. Region ujmuje piękną przyrodą i wyjątkowym światem zwierząt. Znajdujący się w nim Hallormsstaðaskógur jest największym lasem w kraju i domem dla dzikich reniferów i maskonurów, które każdego lata gnieżdżą się wzdłuż wybrzeża.
Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Nowe połączenia lotnicze
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony