Partner serwisu

Condor wydzierżawi Airbusa A320 od słowackiego AirExplore

Emilia Derewienko 25.02.2020

Condor wydzierżawi Airbusa A320 od słowackiego AirExplore
fot. Condor
Czarterowa linia Condor, która niedługo przejdzie formalnie pod skrzydła Polskiej Grupy Lotniczej, wydzierżawi Airbusa A320-200 od słowackiego przewoźnika, Air Explore, zbazowanego w Bratysławie – podaje portal ch-aviation.
Samolot będzie dzierżawiony od 1 maja do 7 czerwca 2020 roku, co wynika z analizy rozkładu lotów. Airbus zostanie zbazowany na międzynarodowym lotnisku we Frankfurcie i będzie operował na trasach do Cagliari, Skiatos, Kalamaty, Kawali, Larnaki, Las Palmas, Olbii, Pafos, Prewezy, Salonik, Splitu, Lamezii Terme, Teneryfy, Zadaru i Zakintos.

Przypomnijmy, że w styczniu niemiecka linia Condor została przejęta przez Polską Grupę Lotniczą. W ubiegły czwartek (20 lutego) zgodę na transakcję wydał już niemiecki Federalny Urząd Antymonopolowy (Bundeskartellamt). Transakcja miałaby zostać sfinalizowana do końca kwietnia 2020 roku, po ostatecznym zatwierdzeniu przez Komisję Europejską.

Condor to przewoźnik należący do upadłych linii Thomas Cook, które we wrześniu ubiegłego roku ogłosiły przejście w stan likwidacji. Przewoźnik obsługiwał flotę 103 samolotów, operujących do wielu miejsc wakacyjnych. W Niemczech działał natomiast pod marką Condor. Sama linia Condor obsługuje blisko 7 mln klientów rocznie i kursuje do 80 miejsc na świecie. O transakcji Rynek Lotniczy informował w styczniu.

Zakupem przewoźnika zainteresowana była Lufthansa, ale także grupa inwestycyjna Indigo Partners, International Airlines Group (IAG), zarządzająca między innymi liniami British Airways i Iberia oraz Ryanair Holdings.
Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
LOT kupuje linie Condor
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony