Partner serwisu

Condor sprowadza urlopowiczów do Niemiec

Rafał Dybiński 17.03.2020

Condor sprowadza urlopowiczów do Niemiec
fot. Condor
Condor poinformował w oficjalnym komunikacie, że utrzymuje bliski kontakt z właściwymi władzami w kraju oraz za granicą i zapewnia, że dotknięci ograniczeniami z powodu wirusa SARS-CoV-2 wczasowicze wrócą do domu tak szybko, jak będzie to możliwe.
"Jesteśmy w stałym kontakcie z Federalnym Ministerstwem Spraw Zagranicznych w celu uzyskania dalszego wsparcia. Wiele lotów powrotnych do Niemiec odbywa się regularnie i zgodnie z planem" – oświadczył przewoźnik, reagując na problemy związane z rozprzestrzenianiem się wirusa wywołującego chorobę COVID-19.

Condor zaoferował również wszystkim gościom, planującym wylot w ciągu najbliższych czterech tygodni, bezpłatną zmianę rezerwacji biletu na alternatywne miejsce docelowe na alternatywny okres podróży. Pasażerowie, którzy zarezerwowali podróż w ramach wycieczki zorganizowanej, powinni skontaktować się z jej organizatorem.

"Ze względu na zwiększoną liczbę połączeń na naszej infolinii mogą być obecnie dłuższe czasy oczekiwania" – zastrzega przewoźnik w komunikacie.  "Uprzejmie prosimy gości, których loty nie odbędą się w ciągu najbliższych 72 godzin, o zgłoszenie się w późniejszym terminie. Przepraszamy za niedogodności i dziękujemy za cierpliwość" – dodaje firma.

Condor Flugdienst GmbH to linie lotnicze z siedzibą w Kelsterbachu koło Frankfurtu nad Menem i są największą wakacyjną linią lotniczą w Niemczech. Głównym hubem jest port lotniczy Frankfurt.

Po bankructwie poprzedniego właściciela, którym był Thomas Cook Group, spółka została wyłączona z masy upadłościowej i wystawiona na sprzedaż. W styczniu 2020 roku ogłoszono, że zostanie przejęta przez Polską Grupę Lotniczą. Transakcja ma zostać sfinalizowana do końca kwietnia. Flota Condor Flugdienst GmbH składa się z 53 samolotów. Linie oferują loty do 81 destynacji.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
COVID. Epidemia koronawirusa z Wuhan a lotnictwo