Partner serwisu

Condor, S7 Airlines i Air Arabia dostrzegły potencjał w Armenii

Rafał Dybiński 24.06.2021

Condor, S7 Airlines i Air Arabia dostrzegły potencjał w Armenii
fot. Condor
Linie lotnicze Condor, S7 Airlines i Air Arabia uruchomią w sezonie letnim nowe trasy do Armenii. To efekt zwiększonego popytu na podróże do państwa w regionie Kaukazu.
Czarterowy przewoźnik z Niemiec zaoferuje od 30 lipca bezpośrednie połączenie między Frankfurtem nad Menem i Erywaniem. Trasa będzie realizowana raz w tygodniu, a konkretnie w każdy piątek. Połączenie do Armenii będzie w ogóle pierwszym w historii kierunkiem Condora w regionie Kaukazu.

Jedyni latający z Niemiec

– Konsekwentnie kontynuujemy swoją strategią oferowania klientom wakacji z rodziną lub przyjaciółmi z dala od głównych destynacji nadmorskich – oznajmił Ralf Teckentrup, prezes Condora. – Ci, którzy pragną doświadczyć niesamowitej przyrody Kaukazu i jego historycznych miejsc, a przede wszystkim gościnności Ormian, mogą teraz wygodnie i komfortowo dotrzeć do celu bez zbędnych przesiadek – zachęca Teckentrup.

Według danych OAG Schedules Analyzer czarterowy przewoźnik będzie jedynym oferującym bezpośrednie rejsy między Niemcami oraz Armenią. Jeszcze w lipcu ubiegłego roku Ryanair realizował połączenia z Berlina-Schoenefeld i Memmingen do Gyumri, ale miesiąc później obie trasy zostały zawieszone. Połączenie z Frankfurtu nad Menem do Erywania po raz ostatni obsługiwały we wrześniu 2018 roku Turkmenistan Airlines.

Rywalizacja S7 Airlines z Aerofłotem

Blisko dwukrotnie zwiększą oferowanie do Armenii linie lotnicze S7 Airlines. Tani przewoźnik z Rosji aktualnie lata do Erywania z Nowosybirska i portu Moskwa-Domodiedowo, skąd można również przemieścić się do Gyumri. Na początku przyszłego miesiąca podróżni tej linii lotniczej z Rosji zyskają jeszcze pięć nowych tras do Armenii.

Najpierw uruchomione zostaną 2 lipca rejsy z Rostowa nad Donem do Erywania. Trzy dni później do stolicy Armenii będzie można przemieścić się również z Krasnodaru i Wołgogradu, a po kolejnej dobie także z Mineralnych Wód i Soczi. Wszystkie nowe połączenia będą realizowane raz w tygodniu. Takie ruchy pozwolą zwiększyć liczbę oferowanych miejsc między Rosją i Armenią z 1500 do ponad 2700.

S7 Airlines na trasach z Rostowa nad Donem, Krasnodaru i Soczi do Erywania będą konkurować z Aerofłotem. Narodowy przewoźnik Rosji lata również do stolicy Armenii z Jekaterynburga, a od lipca dołoży jeszcze połączenie z Mineralnych Wód.

Raz w tygodniu do Erywania doleci z Sharm El-Sheikh już od 25 czerwca ponadto Air Arabia, które zaoferują klientom także trasę z Abu Zabi. Połączenie między stolicami Zjednoczonych Emiratów Arabskich i Armenii będzie realizowane dwa razy w tygodniu od 13 lipca. W tej samej częstotliwości, ale dopiero od 2 września, na tej samej trasie latać będą samoloty Wizz Air.

Lotnisko w Erywaniu zaoferuje w ten sposób pod koniec lipca już 33 tys. miejsc tygodniowo. Obecnie jest ich 26 500, ale dla porównania przed wybuchem pandemii koronawirusa SARS-CoV-2 było ich niemal 45 tys.
Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Nowe połączenia lotnicze
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony