Partner serwisu

Condor przedłuża sezon lotów z Frankfurtu do Phoenix w USA

Emilia Derewienko 21.02.2020

Condor przedłuża sezon lotów z Frankfurtu do Phoenix w USA
fot. Oliver Holzbauer, lic. CC BY-SA 2.0
Condor, niemiecka czarterowa linia lotnicza i najnowszy nabytek Polskiej Grupy Lotniczej (właściciela m.in. PLL LOT) rozpocznie sezonową obsługę lotów z Phoenix w Arizonie do Frankfurtu wcześniej niż zwykle. Połączenie ruszy 4 kwietnia, miesiąc wcześniej niż miało to miejsce w 2019 roku.
Linie Condor w 2020 roku będą latały między Phoenix a Frankfurtem trzy razy w tygodniu (w poniedziałki, środy i soboty), tak jak w roku 2019. W ubiegłym roku na tej trasie Condor przewiózł w sumie 35,487 tys. pasażerów do i z Phoenix Sky Harbor International Airport. Dodatkowy miesiąc operowania może sprawić, że liczba podróżnych znacznie wzrośnie.

Condor rozszerzył nie tylko usługę do Phoenix, ale także w całej Ameryce Północnej. Większość bezpośrednich lotów z USA i Kanady do Niemiec odbywa się latem i jest sprzedawana turystom. – Z przyjemnością rozpoczynamy naszą sezonową obsługę w Ameryce Północnej wcześniej niż zazwyczaj – mówi Ralf Teckentrup, prezes Condora. – To dowód na to, że coraz więcej amerykańskich i kanadyjskich gości odkrywa naszą wielokrotnie nagradzaną usługę i niskie ceny i chce zarezerwować nasze loty nie tylko na letnie wakacje, ale także na wiosenne wyjazdy – dodał.

Jednak, od tego roku Condor w Phoenix będzie miał konkurencję. Od 29 kwietnia tanie linie Eurowings, należące do Grupy Lufthansa, zainaugurują bezpośrednie połączenie między Frankfurtem a lotniskiem Sky Harbor. Oprócz tych dwóch bezpośrednich połączeń do Niemiec, całoroczne bezpośrednie loty do Londynu oferują British Airways i American Airlines. W najbliższych latach lotnisko może także zyskać bezpośrednie połączenie do Azji.

Przyszłość Condora jeszcze do niedawna wisiała na włosku, gdy spółka-matka linii, grupa Thomas Cook, została zamknięta. W styczniu linie zostały jednak przejęte przez Polską Grupę Lotniczą, właściciela m.in. Polskich Linii Lotniczych LOT. W czwartek (20 lutego) informowaliśmy, że zgodę na transakcję wydał już niemiecki Federalny Urząd Antymonopolowy (Bundeskartellamt).

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
LOT kupuje linie Condor
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony