Partner serwisu

Condor pomaga przy żniwach niemieckim rolnikom

Rafał Dybiński 10.04.2020

Condor pomaga przy żniwach niemieckim rolnikom
fot. Piotr Bożyk
Maszyny linii lotniczej Condor wspierają niemieckich rolników podczas żniw – poinformował przewoźnik z Hesji w oficjalnym komunikacie.
Najpopularniejsza wakacyjna linia lotnicza między Odrą i Nysą Łużycką a Renem nie tylko przywiozła do domu ponad 75 tys. rodaków z całego świata w ostatnich tygodniach. Przewoźnik z Hesji z własnej inicjatywy pomaga również niemieckim rolnikom w transporcie pracowników przed nadchodzącymi zbiorami do wszystkich części Niemiec.

Cały proces jest niezwykle prosty i rezerwacje odbywają się z pomocą internetowego serwisu linii lotniczych. Obowiązkowa jest jednak kontrola zdrowia. Podczas wszystkich lotów zachowane są niezbędne zasady odprawy, a środkowe rzędy miejsc w każdym samolocie pozostają wolne.

"Condor w trudnych czasach pandemii wspiera nie tylko niemieckie Ministerstwo Spraw Zagranicznych, touroperatorów i linie wycieczkowe, ale także całe społeczeństwo. Robimy to poprzez loty towarowe milionami masek, kombinezonów ochronnych i rękawic, a także loty pracowników żniwnych, zapewniając ogromne wsparcie niemieckim rolnikom. Wnosimy w ten sposób znaczący wkład w zapotrzebowanie i dostarczanie środków medycznych oraz podstawowych zapasów żywności - wyznał Ralf Teckentrup, prezes Condora.

Przewoźnik z Hesji obsługuje po dokonaniu rejestracji aktualnie loty z Bukaresztu, Jassy, Klużu, Sybinu i Timiszoary w Rumunii do Hamburga, Hanoweru, Duesseldorfu, Karlsruhe/Baden Baden, Frankfurtu-Hahn i Norymbergi.

Condor Flugdienst GmbH to linie lotnicze z siedzibą w Kelsterbachu koło Frankfurtu nad Menem. Są największą wakacyjną linią lotniczą w Niemczech. Głównym hubem jest port lotniczy Frankfurt. Po bankructwie poprzedniego właściciela, którym był Thomas Cook Group, spółka została wyłączona z masy upadłościowej i wystawiona na sprzedaż. W styczniu 2020 roku ogłoszono, że zostanie przejęta przez Polską Grupę Lotniczą. Flota Condora składa się z 53 samolotów. Linie oferują loty do 81 destynacji.
Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
LOT kupuje linie Condor
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony