Partner serwisu

Condor od grudnia już bez wsparcia. „Nowy początek zdrowej firmy"

Rafał Dybiński 23.10.2020

Condor od grudnia już bez wsparcia. „Nowy początek zdrowej firmy"
fot. Condor
Linie lotnicze Condor zatwierdziły na zebraniu wierzycieli plan restrukturyzacji - poinformowano w oficjalnym komunikacie. Tani przewoźnik może działać pod koniec roku już jako zdrowa firma, rezygnując z kolejnego federalnego pakietu ochronnego.
– 1 grudnia będzie nowym początkiem dla naszych klientów i partnerów. Condor będzie funkcjonować już jako zdrowa firma i chciałbym podziękować wszystkim wierzycielom za ich wsparcie i okazane zaufanie. Podróżni nadal będą mogli polegać na nas w przyszłości jako najpopularniejszej linii wakacyjnej w Niemczech – podkreślił Ralf Teckentrup, prezes Condora.

Wykorzystywany jeszcze drugi pakiet ochronnej tarczy został przyjęty pod koniec sierpnia bieżącego roku i gwarantował środki pozwalające na przetrwanie po bankructwie biur podróży Thomasa Cooka.

Condor z powodzeniem wdraża szereg działań restrukturyzacyjnych i obniżających koszty funkcjonowania. Tanie linie lotnicze przeniosły się do bardziej ekonomicznej nowej siedziby, a także zawarły układy zbiorowe ze wszystkimi związkami zawodowymi. 4200 pracowników ma zapewnione zatrudnienie co najmniej do grudnia 2021 roku.

Niedoszła inwestycja Polskiej Grupy Lotniczej oferowała w ostatnich miesiącach najwięcej rejsów z lotnisk we Frankfurcie nad Menem, Dusseldorfie, Monachium oraz Lipska, skąd wznowiono nawet dziewięć tras w sezonie letnim. Dwa A321 taniego przewoźnika latały z Saksonii do greckiego Heraklionu i na wyspy Korfu, Rodos i Kos oraz na hiszpańskie Fuerteventurę, Lanzarote i Teneryfę, a także do portów Gran Canaria i Palma de Mallorca.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Przewoźnicy niskokosztowi
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony