Partner serwisu

Cold Jet dostarcza rozwiązania w zakresie krytycznej dystrybucji szczepionek

Redakcja/inf. pras. 11.12.2020

Cold Jet dostarcza rozwiązania w zakresie krytycznej dystrybucji szczepionek
fot. Cold Jet
W oparciu o obecne prognozy, w 2020 roku na całym świecie rozprowadzonych zostanie do 50 mln dawek szczepionek, a do końca 2021 roku – do 1,3 mld. Niektóre aktualnie opracowywane szczepionki na COVID-19 muszą zachować stałą, bardzo niską temperaturę -70°C ±10°C podczas magazynowania i transportu, aby utrzymać ich stabilność i trwałość. Stanowi to wyzwanie logistyczne w globalnej dystrybucji szczepionek. Firma Cold Jet oferuje idealne rozwiązanie w tym zakresie.
Cold Jet, światowy lider w zakresie produkcji urządzeń do wytwarzania suchego lodu oraz do czyszczenia suchym lodem, wspiera przemysł i organizacje rządowe w bezpiecznej dystrybucji miliardów dawek szczepionek przeciwko COVID-19 na całym świecie.

Przedstawiciele sektora farmaceutycznego, dostawcy usług logistycznych, a także agencje rządowe muszą zaplanować łańcuch chłodniczy o ultra niskiej temperaturze, aby utrzymać szczepionki poniżej zera. Obecnie istniejąca infrastruktura transportu chłodniczego i łańcucha dostaw nie jest przygotowana do obsługi tego typu przesyłek. Suchy lód, wykonany z przetworzonego CO2, będzie miał zasadnicze znaczenie dla bezpiecznej dystrybucji każdej dawki szczepionki. Sublimuje on bez tworzenia odpadów i pozostałości, dzięki czemu jest idealnym medium chłodniczym do ich transportu.

– Dozowanie suchego lodu bezpośrednio do termicznych opakowań z kontrolowaną temperaturą jest jedynym sposobem na utrzymanie wymaganego poziomu temperatury podczas transportu i przechowywania – powiedział Wim Eeckelaers, Dyrektor Zarządzający EMEA w Cold Jet. – Na każdym etapie łańcucha chłodniczego transportu i dystrybucji szczepionek, do utrzymania właściwej temperatury, potrzebny jest suchy lód – dodał Eeckelaers.

Suchy lód od dawna ma istotny wkład w globalną gospodarkę. W obecnych czasach suchy lód objął nową rolę w walce ludzkości z COVID-19. W momencie kiedy szczepionka dotrze do lokalnych społeczności, będzie musiała być dalej rozdzielona i wysyłana do ośrodków szczepień, publicznych i mobilnych klinik, szpitali i aptek. Firma Cold Jet współpracuje z lokalnymi dystrybutorami na całym świecie, aby upewnić się, że są oni w stanie zaspokoić potrzeby wszystkich społeczności, niezależnie od tego, czy znajdują się one w centrum miasta, czy na trudno dostępnych obszarach.

Światowa Organizacja Zdrowia wskazuje niedostateczną wydajność łańcucha chłodniczego jako główny problem w dystrybucji szczepionek w gospodarkach rozwijających się. W ostatnich latach miliony dawek zostały zmarnowane z powodu awarii właśnie łańcucha chłodniczego.

Hub do produkcji suchego lodu firmy Cold Jet pomaga rozwiązać ten problem. – Chcemy mieć pewność, że każda osoba na świecie, bez względu na miejsce zamieszkania, jest w stanie otrzymać bezpieczną i skuteczną szczepionkę chroniącą przed koronawirusem – powiedział Dennis Hjort, wiceprezes Cold Jet z Działu Systemów do Produkcji Suchego Lodu.

Urządzenia do produkcji suchego lodu firmy Cold Jet są w stanie wyprodukować do 750 kg suchego lodu na godzinę. Są przystosowane do pracy przez 24 godziny na dobę, siedem dni w tygodniu. Maszyny te produkują suchy lód na wszystkich etapach łańcucha chłodniczego dystrybucji szczepionek. Od linii pakujących w międzynarodowej firmie farmaceutycznej po centra dystrybucji w globalnych firmach logistycznych i lokalnie w setkach miejscowości na całym świecie.

– Wpływ pandemii COVID-19 na zdrowie ludzkie i gospodarkę był niezwykle bolesny na całym świecie. Jesteśmy dumni, że jako firma Cold Jet możemy odegrać tak istotną rolę w procesie dystrybucji
szczepionki – podsumował Eeckelaers.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
COVID. Epidemia koronawirusa z Wuhan a lotnictwo