Partner serwisu

Codzienne rejsy do Dubaju także z portu Londyn-Gatwick

inf. pras 02.10.2021

Codzienne rejsy do Dubaju także z portu Londyn-Gatwick
fot. Emirates
W odpowiedzi na złagodzenie międzynarodowych ograniczeń w przemieszczaniu się i wzrost popytu na podróże, linie lotnicze Emirates wznowią od 10 grudnia rejsy na lotnisko Londyn-Gatwick.
Przewoźnik z Bliskiego Wschodu codzienne rejsy obsłuży boeingiem 777, oferującym klasy pierwszą, biznes i ekonomiczną. Lot EK015 wystartuje z Dubaju (DXB) o godz. 7:40 i przyleci do portu Londyn-Gatwick (LGW) o godz. 11:40, natomiast lot EK016 wystartuje z Londyn-Gatwick o godz. 13:35 i wyląduje w Dubaju o godz. 00:40 następnego dnia według czasu lokalnego.

Dodanie Londyn-Gatwick do rozkładu w grudniu oznacza przywrócenie operacji Emirates w Wielkiej Brytanii na sześć lotnisk. Obecnie linie realizują sześć dziennych rejsów A380 do portu London-Heathrow, dwa loty dziennie A380 do Manchesteru, dziesięć w tygodniu do Birmingham, codzienne loty do Glasgow i cztery tygodniowe rejsy do Newcastle. Do końca grudnia przewoźnik zaoferuje 84 loty tygodniowo do Wielkiej Brytanii, co ułatwi klientom z tego kraju dostęp do rosnącej globalnej sieci przewoźnika z Dubaju, obejmującej ponad 120 destynacji, czyli blisko 90 proc. sieci Emirates sprzed pandemii, a dla międzynarodowych podróżnych do odwiedzenia Wielkiej Brytanii.

- Cieszymy się, że możemy wznowić loty Emirates do i z lotniska Londyn-Gatwick, oferując podróżującym w celach turystycznych i biznesowych więcej możliwości dzięki naszej stale rozwijającej się globalnej sieci. Wraz z uproszczeniem wymogów dot. przemieszczania się przez Wielką Brytanię i akceptacją międzynarodowych świadectw szczepień, zaobserwowaliśmy duży wzrost popytu na podróże. Ludzie są teraz znacznie bardziej pewni rezerwacji na loty zaplanowane na nadchodzące miesiące i w późniejszym czasie, zarówno jeśli chodzi o podróże służbowe, jak i turystyczne. Lotnisko Gatwick jest cenionym dla nas partnerem i nie możemy się doczekać, aby wkrótce powitać pasażerów z powrotem na pokładzie naszych samolotów – powiedział Adnan Kazim, dyrektor handlowy przewoźnika znad Zatoki Perskiej.

- Cieszymy się, że możemy powitać linie Emirates z powrotem na Gatwick w grudniu. To niezwykle popularne linie lotnicze wśród pasażerów naszego lotniska i to fantastycznie, że ponownie możemy zaoferować podróżującym w Londynie i na południowym wschodzie możliwość połączenia z Dubajem i nie tylko – dodał Stephen King, dyrektor ds. relacji z liniami lotniczymi na lotnisku Gatwick.

Po ogłoszeniu przez Wielką Brytanię, że od 4 października zaakceptuje świadectwa szczepień z 55 krajów, w tym ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich, zaszczepieni podróżni przybywający do Wielkiej Brytanii nie będą już musieli podlegać kwarantannie. 
Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Nowe połączenia lotnicze
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony