Partner serwisu

Co dalej z flotą Emirates? Decyzja w ciągu kilku miesięcy

Emilia Derewienko 03.06.2020

Co dalej z flotą Emirates? Decyzja w ciągu kilku miesięcy
fot. Emirates
– Linie Emirates w najbliższych miesiącach zadecydują o wielkości swojej przyszłej floty – powiedział prezes linii lotniczej z Dubaju, Tim Clark. Szef linii podkreślił jednocześnie, że powrót do normalności sprzed najostrzejszej fazy koronawirusa, może potrwać nawet cztery lata.
Nadal nie jest jasne, kiedy Emirates, który przed kryzysem spowodowanym pandemią koronawirusa latał do 157 miejsc w 83 krajach, zacznie odbudowywać swoją sieć po zaprzestaniu lotów pasażerskich w marcu. Od tego czasu usługi przewoźnika były mocno ograniczone. – Potrzebujemy trochę więcej czasu, aby zobaczyć, jak to wszystko się potoczy – mówił Clark w wywiadzie dla Aviation Week. Jak dodał, powrót do normalności może zająć liniom nawet cztery lata.

Decyzja co do floty zostanie podjęta, po tym, jak zacznie rosnąć popyt na podróże, co według Clarka zależy od pojawienia się dostępnej powszechnie szczepionki na COVID-19. Chodzi głównie o największą na świecie flotę SuperJumbo – składającą się ze 115 Airbusów A380, należących właśnie do przewoźnika znad Zatoki. Emirates oczekują także na dostawę ośmiu ostatnich samolotów tego typu.

Jak dowiedziała się Agencja Reutera, linie z Dubaju prowadzą już rozmowy z Airbusem na temat zredukowania tego ostatniego zamówienia na A380. Pod lupą Emirates znalazły się także zamówienia na 50 samolotów szerokokadłubowych Airbusa A350 oraz na 126 Boeingów 777X i 30 Dreamlinerów B787.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Flota
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony