Partner serwisu

Chorus Aviation: Leasing maszyn Dash 8-400 dla nowej linii Sky Alps

Avgeek 13.04.2021

Chorus Aviation: Leasing maszyn Dash 8-400 dla nowej linii Sky Alps
Fot. Sky Alps
Firma Chorus Aviation Inc. ogłosiła wczoraj (12 kwietnia), że Chorus Aviation Capital (CAC) zawarła umowę dzierżawy dwóch samolotów DeHavilland Dash 8-400 nowo powstałej linii Sky Alps w Bolzano we Włoszech. CAC spodziewa się dostarczyć popularne Dashe do włoskiej linii w kwietniu oraz w maju br.
Do Sky Alps trafią dwa Dashe 8-400 wyprodukowane w 2009 r. o numerach seryjnych MSN4230 i 4237, które na pokład zabierają 78 pasażerów a wcześniej latały dla brytyjskiej linii Flybe.

– Cieszymy się, że możemy powitać Sky Alps jako nowego klienta i nie możemy się doczekać, aby wesprzeć ich sukces. Byliśmy pod wielkim wrażeniem ducha przedsiębiorczości i wizji biznesowej zespołu zarządzającego Sky Alps, w tym wprowadzenia regionalnych lotów na północno-wschodnim rynku włoskim. Jesteśmy podekscytowani potencjałem wzrostu tego rynku – skomentował Steven Ridolfi, prezes CAC.

– Sky Alps jest bardzo zadowolony, że wybrał CAC jako naszego dostawcę samolotów do pierwszego uruchomienia usług z naszej bazy w Bolzano w Południowym Tyrolu z dwoma samolotami Dash 8-400 na długoterminowych leasingach operacyjnych. Przez cały okres naszego zaangażowania CAC wykazał się wiedzą w kwestiach lotnictwa regionalnego i zaangażowaniem w operacje Sky Alps. Dash 8-400 odegra kluczową rolę w rozwoju turystyki i dostępu biznesu dla naszego regionu – dodał Josef Gostner, prezes Sky Alps.

– Historia pokazała, że ​​w czasach spowolnienia wpływającego na sektor lotniczy rynek regionalny jest najbardziej odporny na spore zmian. Sky Alps jest wspaniałym przykładem tego, jak operator lotniczy może skorzystać z okazji do uruchomienia nowych usługi, ponieważ regionalne podróże lotnicze zaczynają przewodzić ożywieniu w globalnych podróżach lotniczych w czasie jednego z najtrudniejszych okresów w historii lotnictwa – powiedział Joe Randell, prezes i dyrektor generalny Chorus.

Sky Alps jest spółką zależną Fri-El Green Power S.p.A., jednej z wiodących firm w dziedzinie energii odnawialnej we Włoszech. Spółka zajmuje również ważne stanowisko w zarządzaniu i rozwoju przyszłego rozwoju lotniska w Bolzano. Główna siedziba linii znajduje się we wspomnianym mieście w Bolzano we Włoszech. Sky Alps planuje rozpocząć krajowe regularne połączenia lotnicze z regionem alpejskim w sezonie letnim 2021 r., korzystając z floty dwóch samolotów Dash 8-400.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Flota
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony