Partner serwisu

Chopin Airport Development i Polski Holding Nieruchomości nawiązują współpracę

Emilia Derewienko 17.05.2017

Chopin Airport Development i Polski Holding Nieruchomości nawiązują współpracę
fot. Lotnisko Chopina
Polski Holding Nieruchomości i Chopin Airport Development podpisały list intencyjny dotyczący możliwości nawiązania współpracy. Chodzi m.in. wspólną realizację projektów inwestycyjnych. W uroczystości podpisania listu uczestniczył minister infrastruktury i budownictwa Andrzej Adamczyk.
Zgodnie z postanowieniami listu intencyjnego Polski Holding Nieruchomości i Chopin Airport Development postanowiły współpracować w celu rozpoznania możliwości wspólnej realizacji projektów inwestycyjnych. Zakres realizowanych projektów to budownictwo komercyjne: biurowe i hotelowe oraz infrastruktury technicznej.

– Podpisane dziś porozumienie wpisuje się w rządowy program Gospodarka Plus. Współpraca polskich firm z udziałem Skarbu Państwa nie była dotychczas dostatecznie dobrze wykorzystana. Polskie firmy mogą się lepiej rozwijać i zyskiwać większą przewagę na konkurencyjnym rynku dzięki współpracy, wspólnym zdobywaniu klientów i robieniu wspólnych dobrych interesów – mówił minister infrastruktury i budownictwa, Andrzej Adamczyk.

Z kolei prezes Polskiego Holdingu Nieruchomości, Maciej Jankiewicz, podkreślał, że nawiązanie współpracy z Chopin Airport Development jest zgodne z celami strategicznymi spółki, które dotyczą m.in. realizacji projektów inwestycyjnych w zakresie budownictwa komercyjnego i hotelowego oraz nawiązania współpracy ze spółkami z udziałem Skarbu Państwa.

– To bardzo ważny dzień dla rozwoju Chopin Airport Development i Polskiego Holdingu Nieruchomości. Jestem przekonany, że to jest bardzo ważna wiadomość dla rynku hotelarstwa, jak również dla rynku biurowego i kongresowego w Polsce. Szczególnie, jeżeli zdamy sobie sprawę z naszego wspólnego potencjału oraz planów rozwoju tej współpracy – powiedział prezes zarządu Chopin Airport Development, Gheorghe Marian Cristescu.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Statystyki pasażerskie
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony