Partner serwisu

Chiny: LOT poleci do Tiencin

simetra 25.08.2020

Chiny: LOT poleci do Tiencin
fot. Piotr Bożyk
LOT poinformował na swojej stronie o uruchomieniu nowych połączeń lotniczych do Chin. Od 2 września raz na dwa tygodnie będzie można polecieć między Warszawą a Tiencin (Tianjin). To miasto położone blisko Pekinu mogące zapewnić obsługą także stolicy.
Tiencin to liczący ponad 16 mln mieszkańców jeden z ważniejszych ośrodków przemysłowych Chin i jeden z największych portów Azji Wschodniej. Wybór tego miast był jednak zapewne uzależniony w głównej mierze od bliskości Pekinu, do którego organizacja lotów w obecnych warunkach jest zdecydowanie trudniejsza. Warto zwrócić uwagę także na to, że do Tiencin nie latali dotąd przewoźnicy z Europy, a sam kierunek wydaje się bardzo przyszłościowy zarówno pod względem ruchu pasażerskiego jak i cargo.

Trasa do Tiencin ma być obsługiwana od 2 września, a więc już w okresie obowiązywania nowego rozporządzenia, które powinno pojawić się w przeciągu kilkunastu godzin. Jego projekt zakłada bowiem zniesienie zakazu lotów m.in. do Chin, chociaż wprowadzi obostrzenia względem wielu innych państw. Szczegółowe informacje można znaleźć w materiale pt. Hiszpania, Indie i Rumunia w projekcie rozporządzenia o zakazie lotów.

Połączenie będzie obsługiwane Boeingiem 787 Dreamliner. Z Warszawy samolot będzie wylatywał w środy o godz. 17.15, a na miejscu wyląduje o godzinie 9 rano lokalnego czasu. Loty w przeciwnym kierunku planowane są w piątki – wylot o godz. 10.30 czasu lokalnego i powrót do Warszawy na 16:44.

PLL LOT na stronie przypomina, że osoby wybierające się do Chin muszą podczas odprawy przedstawić dokument potwierdzający negatywny wynik testu na COVID-19 wykonany na nie więcej niż 5 dni przed wylotem. Należy się także spodziewać badań na miejscu. Przewoźnik przypomina, że pasażerowie muszą pamiętać o niestabilnej sytuacji wywołanej pandemią i liczyć się z możliwymi zmianami procedur.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
PLL LOT
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony