Partner serwisu

Chicago na czele najchętniej wybieranych tras lotów Polaków do USA

inf. pras 14.11.2021

Chicago na czele najchętniej wybieranych tras lotów Polaków do USA
fot. Piotr Bożyk
Ogłoszenie zniesienia tzw. “travel ban” do Stanów Zjednoczonych pod koniec września rozgrzało podróżników ze strefy Schengen. Zainteresowanie lotami do USA wręcz wystrzeliło. Po osiemnastu miesiącach bez podroży do USA, Polacy niemalże natychmiast zaczęli wyszukiwać i rezerwować bilety lotnicze do wielu amerykańskich miast, zarówno tych dotychczas popularnych, jak i innych, mniej znanych.
Wśród najpopularniejszych kierunków podróży w USA, na pierwszym miejscu znalazło się Chicago, gdzie znajduje się jedna z największych polskich diaspor. Kolejno w rankingu znajdziemy Nowy Jork, gdzie Polacy najczęściej rezerwują loty do Portu lotniczego Jork-John F. Kennedy oraz do mniejszego lotniska w Newark.Popularna Kalifornia i Hawaje

W rankingu najpopularniejszych kierunków tuż za Nowym Jorkiem znajdziemy Kalifornię. W najludniejszym stanie USA Polacy wybierają loty do Los Angeles oraz San Francisco. Dalej w rankingu znajdziemy kolejny ciepły stan – Florydę, a mianowicie Miami. Na 4. i 5. pozycji w rankingu uplasowały się Atlanta i Boston. Co ciekawe, poza pierwszą piątką znalazło się hawajskie Honolulu, które coraz częściej jest wybierane przez polskich podróżników jako miejsce na wakacje.

Jeśli chodzi o miasta wylotu, to tradycyjnie przoduje Warszawa. Warto zaznaczyć, że to ze stolicy Polacy najczęściej lecą do Stanów, bo aż 53 proc. Oprócz Warszawy Polacy także latają do Stanów z Krakowa i Gdańska, a w top 5 miejsc wylotu są także Wrocław i Poznań. Co ciekawe, wiele Polaków poleci do Stanów z Berlina, który jest częściej wybierany przez mieszkańców zachodniej części Polski.Eksperci eSky.pl wskazują na ciekawy trend w przypadku podróży do Stanów Zjednoczonych – obecnie bilety lotnicze są kupowane z krótszym wyprzedzeniem niż w 2019 roku. Średni okres wyprzedzenia w tej chwili wynosi około trzech miesięcy vs dwa miesiąca w 2019 roku. Warto zaznaczyć, że jedynie w przypadku lotów do USA Polacy planują z większym wyprzedzeniem niż przed pandemią, gdyż okres wyprzedzenia zarówno w przypadku podróży do krajów egzotycznych, jak i wewnątrz europejskich jest krótki. Oznacza, to, że jedynie w przypadku lotów do USA Polacy nie boją się ryzyka dodatkowych restrykcji, które mogą zostać wprowadzone.

Ceny biletów są niższe niż w 2019 roku

Obecnie cena biletów lotniczych w obie strony do Stanów Zjednoczonych jest niższa średnio o prawie 10 proc. i wynosi około 2 700 zł. Warto zaznaczyć, iż teraz jest łatwo znaleźć znacznie niższe ceny, wykupując loty z przesiadką w innym kraju. Przykładowo do Chicago można kupić lot w obie strony za jedynie 1400 zł z przesiadką w Sztokholmie. Aktualnie wiele linii lotniczych robi czasowe promocje, co pozwala sporo zaoszczędzić na zakupie biletów lotniczych.

Ceny do innych amerykańskich miast są również atrakcyjne – np. do Nowego ceny biletów w obie strony zaczynają się już od niecałych 2 000 zł, a do Miami lub Bostonu zapłacimy około 2 400 zł. Dla osób, które chcą zwiedzić zachodnie wybrzeże Stanów, cena nie będzie przeszkodą – do Los Angeles za lot w obie strony zapłacimy około 2 600 zł.
Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
PLL LOT
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony