Partner serwisu

Chair Airlines przyleciały do Polski z rywalem Legii Warszawa

Rafał Dybiński 23.09.2020

Chair Airlines przyleciały do Polski z rywalem Legii Warszawa
fot. Enter Air
Samolot szwajcarskich linii lotniczych Chair Airlines, których mniejszościowym udziałowcem jest Enter Air, po raz pierwszy w historii przyleciał do Polski. Airbus A319 przyleciał do Warszawy w środę 23 września, przywożąc z Kosowa drużynę Drita Gnjilane, która będzie rywalem Legii Warszawa w trzeciej rundzie eliminacji piłkarskiej Ligi Europy.
Mecz obu drużyn zaplanowany jest w czwartek, a maszyna Chair Airlines wyleci w podróż powrotną do Prisztiny w piątek. Enter Air, które są największymi prywatnymi liniami lotniczymi działającymi w Polsce i liderem krajowego rynku czarterowego oprócz regularnych przewozów turystycznych wykonuje też liczne rejsy adhocowe na zlecenie klientów w całej Europie.

– W czasie różnego rodzaju rozgrywek sportowych często wozimy drużyny piłkarskie, rugbystów czy kibiców z całej Europy. Na pokładach samolotów Grupy Enter Air gościliśmy w tym roku drużyny norweskie, niemieckie, holenderskie, brytyjskie, francuskie i polskie. Rozgrywki piłkarskie wchodzą w intensywną fazę dlatego potencjalnych zleceń tego typu dostajemy sporo – mówi Grzegorz Polaniecki, członek zarządu i dyrektor generalny Enter Air.

– Pierwsza wizyta Chair w Polsce, będzie to także gratka dla spotterów lotniczych którzy do tej pory nie mieli okazji oglądać samolotów z tym logo lądujących na warszawskim Okęciu – dodaje.

Enter Air przed rokiem w maju podpisał umowę inwestycyjną dotyczącą objęcia 49 proc. akcji w linii lotniczej Chair Airlines i został strategicznym partnerem szwajcarskiego przewoźnika. Flota Chair Airlines to
trzy airbusy A319. Firma obsługuje głównie rynek szwajcarski, świadcząc usługi przewozów turystycznych dla szwajcarskich i niemieckich biur podróży.

Enter Air są największymi prywatnymi liniami lotniczymi działającymi w Polsce i niekwestionowanym liderem rynku turystycznego w kraju. Linia przewiozła w Polsce w 2019 roku 2,5 mln pasażerów. Grupa realizuje połączenia dla czołowych polskich i zagranicznych biur podróży latając w ponad 30 krajach od Islandii i Portugalii po Kenię i Wyspy Zielonego Przylądka. Flota Enter Air składa się z 22 samolotów Boeing 737-800 i dwóch Boeingów 737 MAX 8. Przewoźnik posiada sześć stałych baz operacyjnych w Warszawie, Katowicach, Poznaniu, Wrocławiu, Paryżu i Zurychu oraz kilka baz sezonowych, m.in. w Londynie, Madrycie, Pradze i Tel Awiwie.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Przewoźnicy niskokosztowi
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony