Partner serwisu

Chair Airlines leasingują boeinga 737-800 linii Enter Air

Rafał Dybiński 23.07.2021

Chair Airlines leasingują boeinga 737-800 linii Enter Air
fot. Piotr Bożyk
Szwajcarskie Chair Airlines leasingują jednego boeinga 737-800 od polskich czarterowych linii lotniczych Enter Air - informuje serwis "aeroTELEGRAPH". Przewoźnik z Zurychu wypełnił w ten sposób lukę we flocie po stracie jednego airbusa A319-100.
Chair Airlines istnieją od 2019 roku, a ich partnerem strategicznym i udziałowcem posiadającym 49 proc. akcji są polskie Enter Air. Linie lotnicze ze Szwajcarii posiadały flotę trzech A319-100 i obsługiwały rejsy do kilku wakacyjnych kurortów w Europie oraz w Egipcie i Tunezji.

Przejęte od upadłej Germania Flug samoloty o rejestracjach HB-JOG i HB-JOJ realizują wciąż loty pasażerskie, ale trzeci HB-JOH musiał zostać wycofany z użytkowania po uderzeniu w bramę hangaru serwisowego podczas konserwacji na lotnisku w Neapolu. Uszkodzenia były tak poważne, że nie dało się go naprawić.

Dopóki utrzymywały się restrykcje na Starym Kontynencie i ograniczenia w podróżowaniu z powodu pandemii koronawirusa SARS-CoV-2 strata jednej maszyny nie była aż tak odczuwalna. Sytuacja zmieniła się jednak w ostatnich miesiącach, kiedy ruch lotniczy powoli się odbudowuje.

Odpowiedzią na wzrastający popyt jest leasing od Enter Air jednego boeinga 737-800. Samolot oznaczony rejestracją SP-ESE latał już z logo Chair Airlines. Do Zurychu odleciał 21 lipca i tego samego dnia zrealizował rejs do Skopje w Macedonii Północnej.
Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Flota
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony