Partner serwisu

Centrum Serwisowo-Logistyczne Śmigłowców w Brazylii z gotowością operacyjną

inf. pras 12.12.2021

Centrum Serwisowo-Logistyczne Śmigłowców w Brazylii z gotowością operacyjną
Fot. Leonardo
Koncern Leonardo zrobił kolejny krok w celu wzmocnienia poziomu usług wysokiej jakości, wspierających operatorów śmigłowców w Brazylii i Ameryce Łacińskiej, dzięki gotowości operacyjnej swojego całkowicie nowego Centrum Usług i Logistyki z siedzibą w Itapevi, zlokalizowanego 30 km od São Paolo.
Jest to wynik inwestycji o wartości 60 mln reali brazylijskich (ok. 9 mln EUR) - nowy obiekt jest zlokalizowany na obszarze 80 tys. m2, z czego 6 tys. m2 obejmuje budynki i infrastrukturę, a jednocześnie może pomieścić do 20 statków powietrznych. W przyszłości będzie miało miejsce stopniowe dodawanie obsługi technicznej statków, obiektów szkoleniowych oraz szeregu możliwości przemysłowych, a nowe centrum zwiększy zdolności serwisowe nawet o 50 proc. w porównaniu z poprzednią dedykowaną lokalizacją.

500 śmigłowców Leonardo, różnych modeli, używanych do szerokiego zakresu zastosowań jest obecnie w służbie w całej Ameryce Łacińskiej, z czego 190 znajduje się w Brazylii, a 120 z nich w São Paolo. Przewiduje się, że w nowej lokalizacji będzie obsługiwanych rocznie do 370 statków powietrznych, z potencjałem dalszej rozbudowy. Misje realizowane przez śmigłowce Leonardo w całym regionie obejmują transport VIP/korporacyjny i VVIP (ponad 220 maszyn to prawie 25 proc. światowej floty śmigłowców VIP firmy Leonardo), transport morski, misje ratownicze, pilnowanie porządku publicznego, gaszenie pożarów, misje wojskowe. Najbardziej popularne typy to jednosilnikowy AW119, lekki dwusilnikowy AW109, pośredni dwusilnikowy AW139, a ostatnio także pośredni dwusilnikowy AW169. AW189 wprowadził nowe zdolności w regionie, wspierając przemysł energetyczny.

W ostatnich latach, stały wzrost w regionie, wraz z wprowadzeniem wszystkich nowych modeli dla transportu VIP, bezpieczeństwa, usług publicznych i transportu morskiego, oznacza, że ten najnowszy rozwój usług pozwoli Leonardo spełniać zmieniające się wymagania w całym regionie. Nowe Centrum Usług i Logistyki w Itapevi, to dowód długofalowego zaangażowania koncernu Leonardo w regionie i dostosowanie jego działania do większej koncentracji na zapewnianiu wsparcia i bliskości z operatorami.

Zwiększony poziom usług pomoże w maksymalizacji skuteczności i bezpieczeństwa misji floty śmigłowców z korzyścią dla operatorów, załóg i obsługiwanych społeczności. Firma Leonardo, posiadająca ponad 90
centrów usług w ponad 40 krajach na całym świecie, jest zaangażowana w świadczenie wiodących, kompleksowych usług wsparcia i szkoleń, które zapewniają operatorom niespotykane dotąd korzyści pod względem bezpieczeństwa, jakości, skuteczności, kosztów i zrównoważonego rozwoju, co stanowi podstawę planu strategicznego Leonardo Be Tomorrow 2030.
Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Flota
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony