Partner serwisu

Cathay Pacific wznowią rejsy do Londynu. Druga trasa do Anglii wciąż zawieszona

Rafał Dybiński 11.01.2021

Cathay Pacific wznowią rejsy do Londynu. Druga trasa do Anglii wciąż zawieszona
fot. Cathay Pacific
Linie lotnicze Cathay Pacific wznowią od 12 stycznia rejsy do Londynu – poinformowano w oficjalnym komunikacie. Przewoźnik z Hongkongu zniesie w ten sposób ustanowiony 22 grudnia ubiegłego roku zakaz wszystkich lotów pasażerskich do i z Wielkiej Brytanii.
Cathay Pacific zawiesiły pod koniec grudnia połączenia do Londynu i Manchesteru z powodu wykrycia nowego, bardziej zaraźliwego szczepu wirusa COVID-19 na Wyspach Brytyjskich. Teraz wznowią rejsy do stolicy Anglii, ale będą przewozić tylko pasażerów wylatujących z Hongkongu. Samolot na odcinku powrotnym przyleci pusty.

Połączenie do portu Londyn-Heathrow obsłuży Airbus A350-1000. Loty zaplanowano na razie 12, 14, 15, 17, 18, 21 i 24 stycznia. Trasa do Manchesteru pozostanie wciąż zawieszona. Ograniczenia dla pasażerów wylatujących z Wielkiej Brytanii będą obowiązywać co najmniej do 25 stycznia.

Cathay Pacific przed wybuchem pandemii koronawirusa SARS-CoV-2 obsługiwały codziennie trasy do Londynu i Manchesteru. Do stolicy Anglii samoloty przewoźnika z Hongkongu latały zarówno do portów Heathrow, jak i Gatwick. Ten drugi został jednak całkowicie usunięty z rozkładu linii lotniczych wiosną ubiegłego roku.

Wznowienie lotów do Wielkiej Brytanii następuje po wprowadzeniu obowiązku uzyskania negatywnego testu na obecność wirusa COVID-19 dla niektórych pasażerów przybywających nad Tamizę.
Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Nowe połączenia lotnicze
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony