Partner serwisu

Cathay Pacific oferują podróżnym klas biznes i pierwszej loty bez maseczek

Rafał Dybiński 09.02.2021

Cathay Pacific oferują podróżnym klas biznes i pierwszej loty bez maseczek
fot. Cathay Pacific
Pasażerowie klasy pierwszej i biznes linii lotniczych Cathay Pacific nie muszą już podczas lotu nosić maseczek zasłaniających usta i nos. To efekt najnowszej decyzji przewoźnika z Hongkongu.
Wymóg dotyczący maseczek na lotniskach i podczas samego lotu stał się standardem na całym świecie w ostatnich miesiącach. Cathay Pacific postanowiły zrobić jednak wyjątek dla pasażerów klasy pierwszej i biznes. Podróżni korzystający z wyższego komfortu w czasie rejsu nie muszą już przed wejściem na pokład samolotu zasłaniać twarz maseczkami. Pod jednym tylko warunkiem, o czym będzie jeszcze poniżej.

Pandemia koronawirusa SARS-CoV-2 nie tylko doprowadziła do zaostrzenia przepisów dotyczących podróży, ale przede wszystkim zmusiła wiele linii lotniczych do dostosowania usług pokładowych. Ze względu na bezpieczeństwo pasażerów, oferta jedzenia i napojów podczas rejsów przewoźników została zmniejszona. Niektóre linie lotnicze pozostawiają wolne środkowe miejsca, ale przede wszystkim wprowadzono obowiązek noszenia maseczki na pokładzie samolotu. Pasażerowie mogli je zdjąć tylko w celu spożycia jedzenia i napojów. Linie lotnicze należące do grupy Lufthansa ograniczyły nawet obowiązek dotyczący maseczek do tych medycznych. Więcej o tym pisaliśmy w tym tekście.

Cathay Pacific przyjmują teraz jednak inne podejście i robią wyjątek dla podróżnych klasy biznes i pierwszej, jeśli ci rozłożą fotele do całkowicie płaskiej pozycji. Przewoźnik z Delty Rzeki Perłowej powołuje się głównie na mniejsze ryzyko infekcji podczas lotu oraz zapewnienie "wysokiego poziomu prywatności".

Linie lotnicze z Hongkongu oferują pasażerom klasy pierwszej i biznes na trasach długodystansowych odizolowany, indywidualny przedział. Zamontowane filtry Hepa oczyszczają powietrze co kilka minut, usuwając ponad 99 proc. zanieczyszczeń w kabinie. Gdy tylko podróżny zmieni siedzenie w łóżko, ściany zewnętrzne zapewniają mu nawet jeszcze lepszą ochronę. Nowa oferta Cathay Pacific nie jest dostępna przy krótkich rejsach, które obsługują samoloty z klasą biznes, w której oparcia foteli można tylko nieznacznie przesunąć do tyłu. Przewoźnik z Delty Rzeki Perłowej zapowiada jeszcze większy komfort klientów, kiedy zostanie dostarczony nowy Boeing 777X. To jednak nastąpi nie wcześniej niż w 2023 roku. Więcej o tym pisaliśmy w tym tekście.

Podobne regulacje wdrażają również Qatar Airways. Dotyczą jednak tylko pasażerów biznes klasy QSuite. Podróżni z klasy ekonomicznej narodowego przewoźnika Kataru są nadal zobowiązani do noszenia maseczek na twarzy.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
COVID. Epidemia koronawirusa z Wuhan a lotnictwo