Partner serwisu

Carpatair rozpocznie loty pierwszym airbusem A319 pod koniec br.

Avgeek 08.11.2021

Carpatair rozpocznie loty pierwszym airbusem A319 pod koniec br.
Fot. Radim Koblížka
Rumuński Carpatair, przewoźnik ACMI i specjalista od czarterów, planuje wprowadzić do służby niedawno wyleasingowanego airbusa A319 do końca tego roku - podał portal ch-aviation.com za rumuńską stroną BoardingPass.ro.
Samolot o oznaczeniu MSN3041 (G-EZBK) został wyprodukowany w lutym 2007 r. Jego pierwszym użytkownikiem była linia easyJet, która wycofała go z użytku 21 marca 2020 r. Następnie maszyna została przejestrowana na bułgarskie znaki LZ-DBH i zaparkowana została do maja 2021 r. na brytyjskim lotnisku Lasham. Po tym czasie została przebazowana na rumuńskie lotnisko Arad skąd 24 października br. odleciała do Ostrawy na przegląd i malowanie. Właścicielem maszyny jest firma DAE Capital ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich.

Po ponownym dostarczeniu do Rumunii samolot będzie posiadał rumuńską rejestrację YR-ABA. Carpatair nie potwierdził jeszcze swoich dokładnych planów handlowych dotyczących A319, którego wprowadzenie do eksploatacji jest obecnie planowane na grudzień 2021 r.

Obecna flota przewoźnika składa się z dwóch Fokkerów F100. Linia planowała zastąpienie starzejących się fokkerów nowszymi samolotami embraer E195 należącymi wcześniej do linii Azul Linhas Aéreas Brasileiras, jednak zrezygnowała z tych planów z powodu pandemii COVID-19.

Fot. Radim Koblížka (Planespotters.net). Zdjęcie wykorzystane za zgodą autora.
Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Flota
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony