Partner serwisu

Bydgoszcz: Wyniki przetargu na modernizację wieży TWR na lotnisku

Justyna Urbaniak 07.09.2018

Bydgoszcz: Wyniki przetargu na modernizację wieży TWR na lotnisku
fot. Bydgoszcz Airport
W przetargu na budowę ośrodka technicznego Polskiej Agencji Żeglugi Powietrznej i modernizację wieży TWR na lotnisku w Bydgoszczy wpłynęły dwie oferty. Tylko jedna z nich zmieściła się w budżecie przewidzianym przez zamawiającego.
Kwota jaką zamawiający zamierza przeznaczyć na inwestycje przekracza nieco 3 mln zł. Z dwóch ofert złożonych w przetargu, w budżecie tym mieści się jedna. To oferta konsorcjum Medicsystemart, opiewająca na 2,9 mln zł. Wykonawca zadeklarował też okres jakości i gwarancji rękojmi za wady w wysokości 60 miesięcy i wyznaczył termin realizacji zamówienia w ciągu 60 tygodni. Konsorcjum Bydgosta za to samo zadanie zaoferowało ponad 11,5 mln zł i okres jakości i gwarancji rękojmi za wady w wysokości 60 miesięcy, a także termin realizacji zamówienia w ciągu 48 tygodni.

Tymczasem z myślą o rozwoju infrastruktury bydgoskiego lotniska, jak też pozostałych regionalnych portów lotniczych, Związek Regionalnych Portów Lotniczych zlecił firmie doradczej BBF Sp. z o.o. wykonanie analiz i przeprowadzenie działań, które pomogą w pozyskaniu wsparcia ze środków Unii Europejskiej dla inwestycji planowanych przez zrzeszone w organizacji porty.

W 2017 roku w polskich portach regionalnych obsłużono ponad 24,3 mln pasażerów o prawie 3 mln więcej (+14%) w porównaniu z rokiem 2016. Udział lotnisk w regionach w całości ruchu pasażerskiego obsłużonego w Polsce (40,09 mln pasażerów) w minionym roku wyniósł 61%, pozostałe 39% (ok. 15,75 mln pasażerów) skorzystało z siatki połączeń Lotniska Chopina w Warszawie. Aktualnie ZRPL zakłada, że w 2018 roku w regionalnych portach lotniczych może zostać obsłużonych prawie 28 mln pasażerów, czyli o około 3,7 mln więcej niż przed rokiem.

Samo bydgoskie lotnisko rośnie w imponującym tempie a w ciągu pierwszych siedmiu miesięcy bieżącego roku odnotowało wzrost na poziomie 25 proc., porównując z analogicznym okresem ubiegłego roku.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Lotniska regionalne
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony