Partner serwisu

Port Lotniczy Bydgoszcz: Tylko 47 pasażerów w lutym

Redakcja/inf. pras. 15.03.2021

Port Lotniczy Bydgoszcz: Tylko 47 pasażerów w lutym
fot. Port Lotniczy Bydgoszcz
Utrzymujące się ograniczenia w ruchu lotniczym wpłynęły znacząco na statystyki portu w Bydgoszczy za luty 2021. Nad Brdą zrealizowano 206 operacji lotniczych i odprawiono jedynie 47 pasażerów. Wszyscy podróżni przylecieli samolotami General Aviation.
– 15 marca mija rok od wejścia w życie zakazu w ruchu lotniczym nad Polską. Utrzymujące się obostrzenia w podróżach międzynarodowych uderzają w branżę lotniczą, która jest jedną z bardziej poszkodowanych przez obecny kryzys – podkreślił Tomasz Moraczewski, prezes zarządu Portu Lotniczego Bydgoszcz.

– Widzimy zainteresowanie przewoźników rejsowych, jak i czarterowych w sukcesywnym wznawianiu połączeń, jednak sytuacja pandemiczna jest nadal niestabilna i musimy mieć na uwadze, że niezbędne jest systemowe wsparcie dla polskich lotnisk. Uczestniczymy, w ramach Związku Regionalnych Portów Lotniczych, w pracach zmierzających do ujęcia lotnisk regionalnych w opracowywanym przez rząd Krajowym Programie Odbudowy.

Lotniska użytku publicznego zobligowane są do stałego utrzymywania minimalnej gotowości operacyjnej, jak i kosztownych standardów bezpieczeństwa w tym bezpieczeństwa epidemiologicznego przy długotrwałym, znacznie zmniejszonym (o ponad 90 proc.) ruchu lotniczym. Wg różnych prognoz ekspertów przywracanie ruchu lotniczego z poziomu 2019 roku może trwać od trzech do ośmiu lat. Brak uwzględnienia lotnisk w KPO w znaczący sposób pogłębi trudną sytuację sektora oraz spowolni odbudowę gospodarki w regionach.

Dobrą informacją dla pasażerów była wcześniej ogłoszona oferta lotów wakacyjnych z Portu Lotniczego Bydgoszcz. W tym roku planowane są loty do Bułgarii (Burgas), Grecji (Zakintos) i Turcji (Antalya) oferowane przez touroperatorów. Sprzedaż sezonu letniego już ruszyła, a szczegóły dostępne są w biurach podróży.

Port Lotniczy Bydgoszcz jest dostosowany do obsługi podróżnych zgodnie z wymaganiami i wytycznymi sanitarnymi. Wstęp na teren lotniska poprzedzony jest badaniem temperatury, w terminalu dostępne są dozowniki z płynem dezynfekcyjnym, obowiązuje nakaz noszenia maseczek. 

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Lotniska regionalne
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony